I liga mężczyzn grupa A. Drużyny z Grudziądza i z Żukowa biją się o wygranie ligi

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Dawid Lis / Piłki do gry w szczypiorniaka
WP SportoweFakty / Dawid Lis / Piłki do gry w szczypiorniaka

Ze względu na finały Mistrzostw Polski Juniorów, w terminie rozegrano trzy mecze 15. kolejki grupy A I ligi mężczyzn. Swoje spotkania wygrały ekipy z Grudziądza i z Żukowa, które korzystając z pauzy Warmii Energi awansowały na dwa pierwsze miejsca.

Mogło się wydawać, że derby Kaszub z zespołem, który zdobył jak dotąd tylko jeden punkt będą dla SPR GKS-u Autoinwest Żukowo łatwym spacerkiem, jednak tak z pewnością nie było. Jeszcze w 36. minucie po bramce Sławomira Jurkiewicza to goście prowadzili 21:20. Do końca jednak zimną krew zachowali gospodarze, wygrywając ostatecznie 35:30.

Dużo łatwiej wygrana przyszła MKS-owi Grudziądz. Rewelacja rozgrywek grała w Kościerzynie z Sokołem Porcelana Lubiana i szybko zbudowała przewagę, wygrywając I połowę aż 17:7. Po zmianie stron, drużyna prowadzona przez Sylwestra Ziółkowskiego wyszła nawet na 13-bramkowe prowadzenie i ostatecznie wygrała 33:20.

Bardziej nieoczywisty był faworyt trzeciego spotkania, w którym zagrały mające po 21 punktów ekipy z Koszalina i z Kwidzyna. Od stanu 10:10, Gwardia zdołała jednak zbudować swoją przewagę, która wynosiła już nawet 8 bramek różnicy. Ostatecznie gospodarze wygrali 34:28 i uciekli od USAR-u w tabeli.