Aż kipiało od emocji. Polak z czerwoną kartką

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: Patryk Walczak przy piłce

Zainaugurowano nowy sezon Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych i już na początku nie zabrakło emocji. Ze zwycięstwa cieszyli się szczypiorniści THW Kiel, natomiast gracze Vardaru i Elverum musieli zadowolić się remisem.

Nieciekawie rozpoczął się nowy sezon dla reprezentanta Polski - Patryka Walczaka. Obrotowy w 48. minucie spotkania z Elverum Handball ujrzał czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej zdążył zapisać na swoim koncie premierowe trafienie i to właśnie dzięki niemu wyprowadził swoją drużynę na najwyższe, czterobramkowe prowadzenie w meczu. Ta przewaga nie przetrwała jednak próby czasu.

Norwegowie ani myśleli pozwolić rywalom na narzucenie swojego stylu gry i błyskawicznie rzucili się do odrabiania strat. Chociaż to Macedończycy lepiej zaczęli pojedynek, na przerwę oba zespoły schodziły z dorobkiem trzynastu bramek.

Druga połowa była zdecydowanie bardziej wyrównana, mimo że w jej początkowej fazie to szczypiorniści z Elverum mogli pochwalić się przewagą dwóch trafień. Skopijczycy niezrażeni dobrą postawą rywali, bardzo mocno naciskali i na dwadzieścia minut przed końcem ponownie doprowadzili do remisu.

Ostatnie minuty to była prawdziwa próba nerwów, żadnej ekipie nie udało się jednak przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Spotkanie zakończyło się rezultatem 27:27 i podziałem punktów.

Sporo emocji przyniosło także starcie w Brześciu. Białorusini na inaugurację rozgrywek podjęli THW Kiel i biorąc pod uwagę fakt, że już raz na swoim parkiecie pokonali utytułowanych Niemców (33:30 w sezonie 2019/2020), można było mieć nadzieję na zacięty pojedynek.

Goście przed startem rozgrywek mieli podwójną motywację - starcie z THW było pierwszym pod wodzą nowego szkoleniowca Daniela Gordo.

Przyjezdni jednak błyskawicznie objęli prowadzenie i nie oddali go nawet na moment. Chociaż były chwile, w których wydawało się, że gospodarze zdołają odrobić straty, ostatecznie nic z tego nie wyszło. Chociaż trio Skube, Waliupow, Kasparek robiło wszystko, by przełamać defensywę Zebr, szczypiorniści z THW byli po prostu za mocni.