Europejskie media po meczu Polaków z Białorusią: Polska wróciła na właściwe tory, Jurecki bohaterem

Tomasz Rosiński
"handball-world.com"

"handball-world.com": Przedwczesny koniec dla Rutenki - gospodarz Polska zachował szanse na awans do półfinału

Gospodarze mistrzostw Europy zachowali szanse na awans do półfinału mistrzostw Europy przed 15 000 kibiców. Dwa dni po przegranej z Norwegią, Polacy pokonali w Krakowie Białoruś 32:27.

Białorusini już po dwóch minutach gry stracili Siergieja Rutenkę. Na początku białoruscy zawodnicy grali agresywnie w obronie, a dobrze radził sobie Puchowski. Dopiero z czasem Białoruś straciła moc, zaś Michał Jurecki i spółka w 24. minucie osiągnęli pięć bramek przewagi. W końcówce pojedynku podopieczni Bieglera spuścili z tonu, ale byli w stanie zwyciężyć. Michał Jurecki zdobył 9 bramek i zasłużenie został wybrany MVP konfrontacji - zauważył "handball-world.com".