Dziękujemy serdecznie za przeżywanie emocji wraz z nami i już teraz zapraszamy do śledzenia kolejnych relacji na łamach naszego portalu. Do usłyszenia.

czas 60'

33:26. Ostatnie trafienie w meczu zanotował Dan-Emil Racotea.

IDK 33 : 25 OWP
czas 60'

33:25.  Karol Bielecki nic sobie nie zrobił z wysokiego bloku rywali i zdobył ostatniego gola dla swojej drużyny.

59'

Strata Grzegorza Tkaczyka. Jego ekipie nic złego się już jednak nie stanie.

58'

Gorsza wiadomość dla kielczan jest jednak taka, że z powodu urazu kolana boisko musiał opuścić, w asyście fizjoterapeutów, bramkarz Marin Sego. Chorwat siedzi przy ławce z lodem przyłożonym do kolana.

czas 58'

Tałant Dujszebajew został wykluczony na 2 minuty.

IDK 32 : 25 OWP
czas 58'

32:25. Bramka! Trafił Ivan Cupić. Poznaliśmy już zwycięzcę tego meczu, dlatego też na boisku widzimy pokaz dość radosnej piłki ręcznej.

IDK 31 : 25 OWP
czas 57'

31:25. Bramka! Trafił Tiago Rocha.

czas 57'

Grzegorz Tkaczyk został wykluczony na 2 minuty.

IDK 31 : 24 OWP
czas 56'

31:24. Bramka! Trafił z kontry Manuel Strlek.

IDK 30 : 24 OWP
czas 55'

30:24. Bramka! Karol Bielecki "ukąsił" po raz kolejny.

IDK 29 : 24 OWP
czas 55'

29:24Dmitrij Żytnikow dwoi się i troi, ale strata Orlen Wisły wciąż jest pokaźna.

IDK 29 : 23 OWP
czas 54'

29:23.  Manuel Strlek zdobył gola z kontry, pokonując stojącego w bramce płocczan ... Michała Daszka.

54'

Rodrigo Corrales zamknął drogę do bramki Manuelowi Strlekowi. Orlen Wisła jeszcze walczy.

czas 54'

Żółtą kartkę otrzymał Tałant Dujszebajew.

czas 54'

Valentin Ghionea został wykluczony na 2 minuty.

53'

Przerwa dla Vive Tauronu.

IDK 28 : 23 OWP
czas 52'

28:23. Bramka! Trafił Valentin Ghionea.

IDK 28 : 22 OWP
czas 52'

28:22.  Uros Zorman pozwolił złapać swojej drużynie oddech.

czas 51'

To trzecia dwuminutowa kara Mateusza Kusa, dlatego też zakończył on udział w spotkaniu z czerwoną kartką.

czas 51'

Mateusz Kus został wykluczony na 2 minuty.

IDK 27 : 22 OWP
czas 51'

27:22. Bramka! Trafił Tiago Rocha.

51'

Adam Wiśniewski nieprzepisowo powstrzymany w kontrataku. Rzut wolny dla Orlen Wisły.

IDK 27 : 21 OWP
czas 50'

27:21. Bramka! Trafił Jose Guilherme de Toledo.

IDK 27 : 20 OWP
czas 50'

27:20Karol Bielecki drugi raz się już nie pomylił.

49'

Jose Guilherme de Toledo po siatkarsku zatrzymał rzut Karola Bieleckiego, ale Vive Tauron dalej w posiadaniu piłki.

IDK 26 : 20 OWP
czas 48'

26:20Jose Guilherme de Toledo skorzystał z dużej luki w środku kieleckiej defensywy.

IDK 26 : 19 OWP
czas 48'

26:19. Kolejni kielczanie dorzucają swoje bramki. Teraz uczynił to Grzegorz Tkaczyk.

IDK 25 : 19 OWP
czas 47'

25:19. Gola zdobył Adam Wiśniewski.

IDK 25 : 18 OWP
czas 46'

25:18Karol Bielecki wyprowadził potężny cios z 9. metra.

czas 46'

Miljan Pusica został wykluczony na 2 minuty.

IDK 24 : 18 OWP
czas 45'

24:18. Bramka! Trafił z koła, po świetnym dograniu Dmitrija Żytnikowa, Tiago Rocha.

IDK 24 : 17 OWP
czas 45'

24:17. Po raz pierwszy do siatki trafił Paweł Paczkowski.

IDK 23 : 17 OWP
czas 44'

23:17. Dmitrij Żytnikow po raz siódmy trafił do bramki Vive Tauronu.

44'

Krzysztof Lijewski nie trafił do bramki pod presją czasu (gra pasywna).

IDK 23 : 16 OWP
czas 42'

23:16. Rzut karny po profesorsku wykonał Valentin Ghionea.

czas 42'

Piotr Chrapkowski otrzymał tym samym czerwoną kartkę z gradacji kar.

czas 42'

Piotr Chrapkowski został wykluczony na 2 minuty.

IDK 23 : 15 OWP
czas 42'

23:15Michał Jurecki bezlitośnie wykorzystał kilka metrów wolnej przestrzeni.

czas 42'

IDK 22 : 15 OWP
czas 41'

22:15Krzysztof Lijewski szybko zrehabilitował się za wcześniejsze niepowodzenie.

IDK 21 : 15 OWP
czas 40'

21:15Dmitrij Żytnikow raz jeszcze znalazł sposób na pokonanie Marina Sego.

40'

Orlen Wisła w komplecie, a Krzysztofowi Lijewskiemu zabrakło nieco precyzji.

IDK 21 : 14 OWP
czas 39'

21:14. Bramka! Trafił Dmitrij Żytnikow.

38'

Ale co z tego, skoro jego rodak Angel Montoro popełnił po kilku sekundach faul w ataku.

38'

Rodrigo Corrales powstrzymał Tobiasa Reichmanna.

czas 37'

Dan-Emil Racotea został wykluczony na 2 minuty.

37'

O czas poprosił Manolo Cadenas, trener Orlen Wisły.

IDK 21 : 13 OWP
czas 36'

21:13Michał Jurecki udowodnił płocczanom, że niewykorzystane sytuacje się mszczą.

35'

Adam Wiśniewski nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Taka nieskuteczność nie wróży niczego dobrego dla Orlen Wisły.

czas 34'

Nieskutecznie rzut karny wykonywał Tiago Rocha. Marin Sego popisał się efektowną obroną.

34'

Rzut karny po niedozwolonym zagraniu Mateusza Jachlewskiego, który przebiegł po polu bramkowym.

IDK 20 : 13 OWP
czas 33'

20:13. Bramka! Trafił Dan-Emil Racotea.

IDK 20 : 12 OWP
czas 33'

20:12. Julen Aguinagalde zdobył pierwszą bramkę w drugiej połowie.

33'

Vive Tauron w komplecie. Kara Mateusza Kusa dobiegła końca.

32'

Faul w ataku popełnił Jose Guilherme de Toledo. Z bólu chwilę zwijał się poszkodowany Uros Zorman, ale ze Słoweńcem już wszystko w porządku.

32'

W pojedynku Hiszpanów lepszy tym razem Rodrigo Corrales, który obronił rzut Julena Aguinagalde.

31'

W bramce Vive Tauronu zameldował się Marin Sego.

czas Druga połowa
komentarz

Drugą połowę już za chwilę rozpoczną gracze Orlen Wisły.

komentarz

Dmitrij Żytnikow zdobył jak dotąd 4 bramki. To 1/3 dorobku całej jego drużyny.

komentarz

Największą gwiazdą pierwszej połowy był rozgrywający Vive Tauronu Michał Jurecki.

1

Mateusz Kus został wykluczony na 2 minuty. 3 sekundy do końca pierwszej połowy.

19:12Manuel Strlek zbiegł na koło i zdobył gola z czystej pozycji.

1

18:12. Bramkę zdobył Jose Guilherme de Toledo, imponując ogromną dynamiką wykonania całej akcji.

29'

Orlen Wisła w komplecie.

1

18:11. Z kolei na trafienie Portugalczyka błyskawicznie odpowiedział Uros Zorman.

17:11. W odpowiedzi gola zdobył Tiago Rocha.

17:10. Dystans nie był żadną przeszkodą dla Karola Bieleckiego. Gol zdobyty rzutem z ponad 10 metrów.

1
1

26'

Sławomir Szmal zatrzymał Marko Tarabochię. Koniec kary Chrapkowskiego.

16:10Uros Zorman zaskoczył wszystkich mocnym rzutem z miejsca.

1

15:10. Trafił do pustej bramki Marko Tarabochia.

15:9. Dan-Emil Racotea wykorzystał grę w przewadze.

1

Piotr Chrapkowski został wykluczony na 2 minuty. To druga kara tego zawodnika.

15:8. Raz jeszcze nie pomylił się Ivan Cupić.

14:8. Bramka! Trafił Dan-Emil Racotea.

14:7. Prawoskrzydłowy kielczan Ivan Cupić pokazał, że nie zamierza być gorszym od swojego vis a vis.

13:7. Bramka! Trafił z prawego skrzydła Valentin Ghionea.

13:6. Bramka! Trafił Karol Bielecki.

12:6. Bramka! Trafił Adam Wiśniewski.

12:5. Z doskonałego podania Urosa Zormana skorzystał Manuel Strlek.

20'

O czas poprosił Tałant Dujszebajew, trener Vive Tauronu.

11:5. Kolejnego gola dla Vive Tauronu dołożył Krzysztof Lijewski.

19'

Sławomir Szmal lepszy od Tiago Rochy. A Vive Tauron gra już w komplecie.

10:5. Szczęście również po stronie kielczan. Bezpańska piłka wpada w ręce Manuela Strleka, a ten rzuca bramkę.

18'

Kielczanie znów wycofali bramkarza.

9:5. Skutecznie rzut karny wykonał Valentin Ghionea.

9:4. Brakuje już słów zachwytu nad tym, co wyprawia Michał Jurecki.

Żółtą kartkę otrzymał Zbigniew Kwiatkowski.

8:4. Czwarty gol dla płocczan, czwarty na koncie Dmitrija Żytnikowa.

8:3. Michał Jurecki robi z defensywą rywali co chce. Bramka po potężnym rzucie z biodra.

7:3. Dmitrij Żytnikow na razie w pojedynkę zdobywa gole dla Orlen Wisły.

6:2. Bramka! Trafił Tobias Reichmann.

5:2. Michał Jurecki wykorzystał wycofanie bramkarza i trafił do pustej bramki. To już czwarty gol tego zawodnika!

Valentin Ghionea został wykluczony na 2 minuty. Orlen Wisła przez ponad minutę będzie grać w podwójnym osłabieniu.

4:2. Kielczanie dograli w przewadze piłkę do skrzydła i gola zdobył Mateusz Jachlewski.

Żółtą kartkę otrzymał Jose Guilherme de Toledo.

Miljan Pusica został wykluczony na 2 minuty. Na jego wyrzucenie z boiska zapracował nikt inny jak Michał Jurecki.

9'

Rzut Dana-Emila Racotei nie znalazł drogi do siatki. Piłka dla Vive Tauronu.

Żółtą kartkę otrzymał Manolo Cadenas.

3:2.  Michał Jurecki po raz trzeci.

2:2. Dmitrij Żytnikow trafił po świetnej indywidualnej akcji.

2:1Michał Jurecki popędził do kontry niczym ekspres i zdobył swojego drugiego gola w finale.

Żółtą kartkę otrzymał Uros Zorman.

7'

Strata Urosa Zormana. Nawet imponujący wyskok Tobiasa Reichmanna nie uratował sytuacji.

7'

Vive Tauron w komplecie.

6'

Rodrigo Corrales wybronił rzut Manuela Strleka. Ale piłka dalej dla Vive Tauronu.

5'

Kielczanie grali z wycofanym bramkarzem i stracili piłkę. Piłka po rzucie Valentina Ghionei przez całe boisko wylądowała jednak na słupku.

1:1. Dmitrij Żytnikow wykorzystał grę w przewadze.

Mateusz Jachlewski został wykluczony na 2 minuty. To pierwsza kara w tym meczu.

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Kus.

Nieskutecznie rzut karny wykonywał Karol Bielecki. Kapitalnie jego zamiar odczytał Marcin Wichary, który dał zmianę zadaniową.

3'

Tobias Reichmann wypracował rzut karny. Ładna obrona Rodrigo Corralesa na nic się zdała.

2'

Piłka dla Vive Tauronu.

2'

Sławomir Szmal odbił rzut Dana-Emila Racotei.

Żółtą kartkę otrzymał Miljan Pusica.

1:0. Mocne otwarcie w wykonaniu Michała Jureckiego.

17:24

Światła w hali już się zapaliły. A to oznacza, że za moment wybrzmi pierwszy gwizdek.

17:24

Odgrywany jest obecnie hymn Polski.

17:24

Bardzo efektowna oprawa w hali Torwar. Drużyny pojawią się na boisku przy zgaszonych światłach.

17:24

Finał, podobnie jak mecz o 3. miejsce, rozpocznie się z kilkuminutowym opóźnieniem.

17:24

Głos przed finałem zabrał także Adam Wiśniewski, lewoskrzydłowy Orlen Wisły.

17:04

Orlen Wisła Płock i Vive Tauron Kielce mierzyły się w sezonie 2015/2016 już pięciokrotnie. Płocczanie wygrali tylko jeden mecz - u siebie w fazie zasadniczej. Przed tygodniem ekipa z Kielc pozbawiła ich szansy na zdobycie mistrzostwa Polski. Michał Daszek zapowiada, że wraz z kolegami przyjechał do Warszawy z jasno określonym celem.

17:04

Zapowiada się na to, że finałowe zmagania w końcu obejrzy na warszawskim Torwarze liczna rzesza kibiców.

17:04

- To rywal jest faworytem. Nie będzie łatwo, ale chcemy zwyciężyć dla naszych kibiców - powiedział przed finałem Manolo Cadenas, trener Orlen Wisły. Hiszpan po raz ostatni poprowadzi dziś zespół z Płocka.

17:04

Inny z przedstawicieli kieleckiego zespołu, Grzegorz Tkaczyk, zapowiedział jednak, że w finale jego drużyna pokaże wyższy poziom niż dzień wcześniej.

17:04

- Mielczanie postawili nam bardzo trudne warunki, a nasza nieskuteczność długo utrzymywała ten mecz, przez co był bardzo wyrównany. Najważniejsze jednak, że wygraliśmy i awansowaliśmy do finału - skomentował sobotni półfinał Mateusz Kus, obrotowy Vive Tauronu.

17:04

Z kolei Orlen Wisła Płock okazała się lepsza od Górnika Zabrze, wygrywając 29:27.

17:04

W sobotnim półfinale Vive Tauron Kielce pokonał 31:25 PGE Stal Mielec.

17:04

Witamy serdecznie w relacji na żywo z finałowego meczu Pucharu Polski 2016 pomiędzy Vive Tauronem Kielce i Orlen Wisłą Płock.