28:29 Zakończony

Dziękujemy serdecznie za śledzenie relacji na łamach naszego portalu, jednocześnie zapraszając już na niedzielne konfrontacje o medale.

Polacy walczyli do końca. Jak lwy. Ale niestety na dogonienie Duńczyków zabrakło już czasu. To oni zwyciężyli po dogrywce 29:28 i w finale igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro zagrają z Francuzami.

28:29. Bramka! Trafił Karol Bielecki.

1
0
0
0
0

Wyszomirski obronił kolejny rzut. Piłka dla nas.

2
0
0
0
0

Landin złapał piłkę w ręce po rzucie Bieleckiego ... Niecałe 90 sekund do końca pierwszej dogrywki.

Dobra obrona Polaków i znów mamy piłkę.

Tym razem Lijewski nie znalazł sposobu na pokonanie Landina. Dania ma piłkę.

Obronił to! Wyszomirski z pierwszą udaną interwencją w dogrywce. Mamy piłkę!

27:29. Bramka! Trafił Krzysztof Lijewski.

Grę zaczęli od środka Polacy.

Zmiana stron.

Rzut wolny bezpośredni dla Polski, ale próba Syprzaka zablokowana przez Duńczyków. 5 minut nadziei na odrobienie 3 goli straty.

26:29. Nie pomylił się Mikkel Hansen.

26:28. Daszek przywrócił nadzieję Polakom.

25:28Olsen uciekł Kusowi i bez problemu zdobył kolejnego gola. Źle zaczęliśmy tą dogrywkę.

Landin raz jeszcze popisał się kapitalną paradą. Zatrzymany w sytuacji sam na sam Lijewski.

25:27. Bramkę z koła zdobył Henrik Toft Hansen.

Landin tym razem znalazł sposób na Bieleckiego. Piłka dla Danii.

25:26. Olsen tym razem lepszy od Wyszomirskiego.

Dogrywkę zaczęli Duńczycy.

Ochłonijmy jeszcze chwilę, bo do rozpoczęcia dogrywki zostały zaledwie sekundy.

0
0
0
0
1

25:25.  Daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaszek!!! Dokonał rzeczy nieprawdopodobnej. Nie do opisania. Trafił w samo okienko rzutem z biodra, oddanym z bocznego sektoru boiska! Dogrywka!

9
0
0
0
0

13 sekund do końca.

Henrik Toft Hansen został wykluczony na 2 minuty.

1
0
0
0
0

Na 24 sekundy przed końcem o czas poprosił Dujszebajew.

24:25. Skutecznie rzut karny wykonał Mikkel Hansen.

0
0
0
0
1

39 sekund do końca i rzut karny dla Danii.

0
0
0
0
1

Straciliśmy piłkę po tym, jak nie złapał jej Bartosz Jurecki. Będą nerwy do ostatniej sekundy.

0
0
0
0
3

24:24. Sondergaard doprowadził do wyrównania.

0
0
0
0
1

Trzeci, a zarazem już ostatni czas dla Duńczyków.

24:23. Fenomenalny występ Syprzaka na kole. Gracz FC Barcelony Lassy znów nie zawiódł!

3
0
0
0
0

Odzyskaliśmy piłkę po kolejnej obronie Wyszomirskiego!!!

2
0
0
0
0

23:23. Na niego możemy zawsze liczyć! W roli głównej Bielecki.

2
0
0
0
0

Czas dla Polski.

22:23. Landin obronił rzut Wiśniewskiego a następnie trafił do pustej polskiej bramki.

22:22. Bramka! Trafił Christiansen.

22:21. W końcu przełamał się Wiśniewski!

2
0
0
0
0

Wyszomirski , Wyszomirski i raz jeszcze Wyszomirski!!!! Dwa razy zatrzymany Mikkel Hansen. Znów możemy prowadzić!

1
0
0
0
0

Zablokowany Christiansen. Duńczycy dalej przy piłce, dlatego o czas poprosił Gudmundur Gudmundsson.

Odważne wejście Daszka, ale zakończone faulem w ataku.

Wyszomirski po raz 14.!!! Piłka dla Polski!

2
0
0
0
0

Wyszomirski po raz kolejny lepszy od Lasse Svana Hansena. To już 13. skuteczna interwencja polskiego bramkarza.

2
0
0
0
0

Znów straciliśmy piłkę w ataku.

21:21Mikkel Hansen pokazał, że nie zamierza być gorszy.

21:20. Nasza armata znów ustawiła właściwie celownik. Piłka w bramce po rzucie Bieleckiego.

1
0
0
0
0

Żółtą kartkę otrzymał Gudmundur Gudmundsson.

1
0
0
0
0

Faul w ataku Mikkela Hansena! Gramy w komplecie.

1
0
0
0
0

20:20. Kapitalne dogranie do Syprzaka, a ten nie ma problemów ze zdobyciem gola.

1
0
0
0
0

Mikkel Hansen i Lasse Svan Hansen solidarnie obili słupek polskiej bramki. Odzyskaliśmy piłkę!

Krzysztof Lijewski został wykluczony na 2 minuty.

Faul w ataku popełnił Lijewski. Niesamowita niemoc Polaków w ofensywie trwa w najlepsze.

19:20. Christiansen znów wyprowadził Danię na prowadzenie.

Ależ pech Polaków. Piłka po rzucie Karola Bieleckiego odbiła sie od słupka.

Wyszomirski zatrzymał i największą gwiazdę rywala. Fenomenalna obrona rzutu Mikkela Hansena.

1
0
0
0
0

Niestety, kolejna strata Biało-Czerwonych. Niedokładne zagranie do Syprzaka. Dania przy piłce.

19:19. Impas przełamał Mikkel Hansen.

Ale my znów straciliśmy piłkę w ataku. Dłuższy fragment gry bez gola.

Król jest tylko jeden, ciągle i niezmiennie. Lasse Svan Hansen ośmieszony przez Wyszomirskiego!

1
0
0
0
0

Mateusz Jachlewski został wykluczony na 2 minuty.

Nieskutecznie rzut karny wykonał Bielecki. Jego rzut odbił Landin.

Niewiarygodne, kosmiczne, fenomenalne!!! I tak dalej. Tylko takie przymiotniki trafnie opisują grę Wyszomirskiego. Pojedynek sam na sam przegrał z nim Mortensen!

1
0
0
0
0

19:18. Od razu jednak przypomniał o sobie Mikkel Hansen.

19:17. Jak trafił raz, tak trafia nadal! Drugi gol Lijewskiego.

1
0
0
0
0

Olsen popełnił faul w ataku!

Mateusz Kus został wykluczony na 2 minuty. To pierwsza kara Biało-Czerwonych w dzisiejszym meczu.

18:17. Z bardzo trudnej pozycji trafił Mariusz Jurkiewicz.

17:17. Bramka! Trafił Morten Olsen.

17:16. Przełamał się i on, w bardzo ważnym momencie! Lijewski wyprowadził Polskę na prowadzenie.

1
0
0
0
0

Faul w ataku odgwizdany Syprzakowi. Ale Wyszomirski znów uratował Polskę w sytuacji sam na sam!!

Wyszomirski lepszy od Michaela Damgaarda. Dwukrotnie! Piłka dla Polski!

1
0
0
0
0

16:16Michał Daszek raz jezscze potwierdził swoją fenomenalną dyspozycję w igrzyskach olimpijskich!

1
0
0
0
0

Grę wznowili Polacy!

Najlepszym strzelcem spotkania jest natomiast obecnie Duńczyk Mikkel Hansen, autor 5 trafień.

Najwięcej goli dla Polski zdobył jak dotąd Karol Bielecki. Rzucał na duńską bramkę 4 razy i wszystkie próby zakończył powodzeniem.

1
0
0
0
0

Pora na kilka refleksji z Twittera.

Koniec pierwszej połowy. Na półmetku rywalizacji Dania prowadzi z Polską 16:15. Ale to my rozpoczniemy grę w drugiej połowie.

15:16. Tuż przed końcową syreną zdołał jednak odpowiedzieć jeszcze Sondergaard.

15:15. Remis, remis, remis!!! Skutecznie rzut karny wykonał Bielecki, zaskakując Landina rzutem w pierwsze tempo.

2
0
0
0
0

"Minister Obrony Narodowej" w wielkim gazie! Wyszomirski znów lepszy od Olsena!

1
0
0
0
0

14:15. Daszek rzucił podobnie jak Bielecki, w samo okienko. Znów łapiemy kontakt!

0

13:15. Co za rzut, co za precyzja. W okienko posłał piłkę Karol Bielecki!

2
0
0
0
0

Raz jeszcze fenomenalnie Wyszomirski! I znów w akcji "sam na sam". Tym razem nie dał rady go pokonać Henrik Toft Hansen!

1
0
0
0
0

12:15. Bramka! Trafił Przemysław Krajewski.

1
0
0
0
0

Wyszomirski wybawił Polaków z wielkich opresji, wygrywając pojedynek jeden na jeden z Lasse Svanem Hansenem.

11:15. Mikkel Hansen miał zdecydowanie za dużo miejsca. I od razu rzucił gola.

11:14. Bartosz Jurecki dał impuls do wszczęcia kolejnej pogoni!

10:14. A takie błędy bezlitośnie wykorzystuje w dniu dzisiejszym Mikkel Hansen.

Polacy znów się pogubili. Faul w ataku.

10:13. Kolejna łatwa bramka Mortensena. Zdobyta po tym, jak Landin obronił rzut Lijewskiego.

10:12. Ale nadal nie mamy sposobu na zatrzymanie Olsena.

10:11. Bielecki!!! Potężna bomba z 9. metra.

9:11Casper Mortensen przechwycił piłkę i posłał ją do pustej bramki.

9:10Kasper Sondergaard doszedł do czystej pozycji i pokonał Wyszomirskiego.

Czas dla Duńczyków.

9:9. Raz jeszcze kapitalna gra w defensywie Polaków poskutkowała wyprowadzeniem zabójczej kontry. Do remisu doprowadził, pięknym technicznym rzutem, Michał Daszek.

2
0
0
0
0

8:9. Wyszomirski obronił rzut Hansena, a my odzyskaliśmy piłkę. Z kontry gola zdobył Mateusz Kus.

1
0
0
0
0

7:9. Ale utrzymaliśmy piłkę i do siatki trafił Kamil Syprzak.

Wiśniewski znów nie pokonał z czystej pozycji Landina.

6:9. Olsen ograł Mateusza Kusa i pewnie zdobył kolejnego gola.

6:8. Świetnie znalazł się na kole Kamil Syprzak. Przełamaliśmy niemoc strzelecką!

A chwilę później o przerwę poprosił Tałant Dujszebajew.

Sławomir Szmal opuścił boisko. W bramce Polaków pojawił się Piotr Wyszomirski.

5:8. Jeszcze jedna bramka Mikkela Hansena.

Strata Karola Bieleckiego. Bardzo źle rozegraliśmy okres gry w przewadze.

5:7Mikkel Hansen odpalił torpedę z drugiej linii. Gol dla Duńczyków podczas gry w osłabieniu.

Jurkiewicz tym razem przechytrzył. Faul w ataku.

Mads Christiansen został wykluczony na 2 minuty. Druga kara dla Duńczyków.

5:6.  Mads Christiansen zmienił swoją nominalną pozycję i zdobył gola bez krycia.

5:5. Ale w kolejnej akcji byliśmy juz bezwzględni. A konkretnie Kamil Syprzak.

Przechwyt Polaków, ale znów cudowną paradę zanotował Landin. W sytuacji sam na sam zatrzymany Mateusz Jachlewski.

4:5. Włączył się i on, nasz lider i bombardier! Pierwszy gol na koncie Karola Bieleckiego.

3:5. I to się zemściło, bo do siatki trafił Mads Christiansen.

Ale Landin wygrał pojedynek z Adamem Wiśniewskim.

Myli się Mikkel Hansen! Rzut wysoko nad bramką. Mamy szansę na wyrównanie!

3:4. Trzeci gol na koncie Jurkiewicza. Tym razem zdobyty rzutem przez całe boisko do pustej bramki.

Żółtą kartkę otrzymał Mikkel Hansen.

2:4. Raz jeszcze znakomicie między duńskich obrońców wszedł Mariusz Jurkiewicz. Drugi gol dla Polski!

Morten Olsen znów zdobył gola, ale tym razem popełnił przy tym błąd kroków. Mamy piłkę!

Henrik Toft Hansen został wykluczony na 2 minuty. Ale Polacy fatalnie stracili piłkę w ataku ...

Żółtą kartkę otrzymał Krzysztof Lijewski.

1:4. Ale błyskawicznie odpowiedział Lasse Svan Hansen.

1:3. Jest pierwszy gol dla Polski. Jego autorem Mariusz Jurkiewicz.

0:3 Skutecznie rzut karny wykonał Mikkel Hansen.

Żółtą kartkę otrzymał Adam Wiśniewski.

Kolejna doskonała parada Landina. Tym razem zatrzymany Krzysztof Lijewski. I znów Duńczycy przejęli piłkę.

0:2. Raz jeszcze chytrym rzutem z podłoża popisał się Morten Olsen.

Niklas Landin niestety lepszy w pierwszym pojedynku od Kamila Syprzaka. Piłka dla Duńczyków.

0:1.  Morten Olsen zaskoczył Sławomira Szmala rzutem z biodra.

0
0
0
0
1

Zaczęli Duńczycy!

Na lepszego z tej pary już czekają w finale Francuzi.

Z najnowszych informacji wynika, że Michał Jurecki nie da rady wystąpić również w dzisiejszym spotkaniu. Czy te wieści się potwierdzą? Wcale nie jesteśmy w stu procentach pewni. Odpowiedź poznamy dopiero w ciagu kilkudziesięciu najbliższych minut.

Obie drużyny już pojawiły się na boisku. Także więc jeszcze chwila na zapoznanie się z największymi atutami reprezentacji Danii i zaraz zaczynamy bój o awans do olimpijskiego finału.

Na około 10 minut przed pierwszym gwizdkiem pora na zdjęcie z szatni reprezentacji Polski.

Mamy nadzieję, że w ogóle nie zastanawiacie się nad udzieleniem odpowiedzi na pytanie zadane przez Zbigniewa Bońka, prezesa Polskiego Zwiazku Piłki Nożnej. Ta noc naprawdę może być wyjątkowa!

Na ławce trenerskiej, nie po raz pierwszy, zmierzą dziś swoje siły Tałant Dujszebajew i Gudmundur Gudmundsson. Przed ponad dwoma laty, doszło między nimi do dużego spięcia podczas rywalizacji Vive Tauronu Kielce z Rhein-Neckar Loewen. Selekcjoner Polaków walczy o to, by w końcu pokonać drużynę prowadzoną przez Islandczyka.

A my na początek zachęcamy do zapoznania się z naszą zapowiedzią polsko-duńskiej konfrontacji.

Do kibicowania Polakom w oryginalny sposób nawołują zawodnicy PGE Stali Mielec.

Witamy serdecznie w relacji na żywo z drugiego półfinałowego spotkania olimpijskiego turnieju piłkarzy ręcznych pomiędzy Polską a Danią. Mamy nadzieję, że pomimo późnej pory, wielu kibiców będzie tej nocy aktywnie śledzić poczynania Biało-Czerwonych.