Dobry występ olimpijczyków w Termach Maltańskich

Kacper Majchrzak okazał się najlepszym zawodnikiem drugiego dnia Zimowych Mistrzostw Okręgu Wielkopolskiego w pływaniu. Dobry występ zanotowała również zawodniczka Warty Poznań, Anna Dowgiert.

Maciej Kmita
Kacper Majchrzak zdobył srebrny medal Uniwersjady 2017 PAP / Marcin Bielecki / Kacper Majchrzak zdobył srebrny medal Uniwersjady 2017
W sobotnie przedpołudnie rozpoczął się trzeci i ostatni blok startów w Zimowych Mistrzostwach Okręgu Wielkopolskiego w pływaniu. Podobnie jak w piątek, wśród mężczyzn najlepszy okazał się Kacper Majchrzak.

W sobotę ponownie był dwukrotnie lepszy od Konrada Czerniaka na 100 metrów stylem zmiennym i na swoim koronnym dystansie 100 metrów stylem dowolnym z bardzo dobrym czasem 48,54 sek.

W dwóch konkurencjach zwyciężyła Anna Dowgiert, która powetowała sobie słabszy piątkowy występ. Zawodniczka Warty Poznań wygrała z dużą przewagą na 100 metrów stylem dowolnym oraz zmiennym i udowodniła, że należy do ścisłej czołówki pływaczek w kraju.

Dwudniowe zawody okazały się sporym wydarzeniem jak na początek sezonu pływackiego. Udział ponad 500 zawodników, w tym występ aż czterech olimpijczyków, to duży sukces organizatorów. Kibice nie mogli być zawiedzeni poziomem. Rywalizacja na poszczególnych dystansach była zacięta i nie brakował niespodzianek.

Dobre rezultaty są znakomitą prognozą dla najlepszych zawodników na najważniejsze, tegoroczne starty, czyli mistrzostwa Polski i mistrzostwa świata.

Serie A: AC Milan wygrał i uciekł sąsiadowi [ZDJĘCIA ELEVEN]