Srebro Arkadiusza Michalskiego na ME w podnoszeniu ciężarów w kategorii 105 kg

Arkadiusz Michalski zdobył srebrny medal rozgrywanych w Forde mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów w kategorii do 105 kilogramów. Zwyciężył Łotysz Arturs Plesnieks.

Piotr Ziemka
Podnoszenie ciężarów od lat znajduje się w kryzysie / Podnoszenie ciężarów od lat znajduje się w kryzysie

W rwaniu Arkadiusz Michalski zajął szóste miejsce. Za drugim razem zaliczył 177 kg. W podrzucie Polak uzyskał 226 kg. W dwuboju 26-letni zawodnik miał wynik 403 kg. Z takim samym rezultatem rywalizację zakończył piąty w rwaniu i najlepszy w podrzucie Arturs Plesnieks.

W tej sytuacji o zwycięstwie decydowała waga sztangistów. U reprezentanta Polski wyniosła 104,92 kg, a u Plesnieksa - 104,25 i to Łotysz stanął na najwyższym stopniu podium. Na trzeciej pozycji w dwuboju uplasował się Simon Martirosjan. Piąte miejsce zajął Jarosław Samoraj.

Na poprzednim europejskim czempionacie - rozegranym w 2015 roku - Michalski zdobył brąz. Wówczas uzyskał 172 oraz 227 kg.