Brąz Arkadiusza Michalskiego na ME w podnoszeniu ciężarów w kategorii 105 kg

Arkadiusz Michalski zdobył w Splicie brązowy medal mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów w kategorii do 105 kilogramów.

Piotr Ziemka
PAP/EPA
W rwaniu Arkadiusz Michalski uzyskał w pierwszym podejściu 170 kilogramów. Nieudane okazały się próby na 174 oraz 175. Po pierwszej części rywalizacji 27-letni Polak zajmował szóstą lokatę. W podrzucie Michalski uplasował się na czwartej pozycji - zaliczył 210 oraz 217 kg (pierwsza próba na 217 była nieudana). W dwuboju reprezentant Polski został sklasyfikowany na trzecim miejscu.

Dziewiąty był Przemysław Budek. Wygrał srebrny medalista igrzysk olimpijskich 2016 Simon Martirosyan. Zawodnik z Armenii podczas poprzedniego europejskiego czempionatu wywalczył brąz.

Martirosyan w Chorwacji triumfował w rwaniu i podrzucie. Drugą lokatę zajął Bułgar Wasil Gospodinow.

Na mistrzostwach Europy 2015 Michalski w dwuboju zdobył brązowy medal z wynikiem 399 kilogramów (172+227). Triumfował wtedy Bartłomiej Bonk. Rok później Michalski stanął na drugim stopniu podium. Wówczas uzyskał 403 kg (177+226).