Rajd Akropolu: Kubica pokonuje kierowców WRC!

Robert Kubica zajął dziewiąte miejsce na mecie piątego odcinka specjalnego Rajdu Akropolu. Polski kierowca był lepszy od dwóch zawodników mistrzowskiej klasy WRC.

Rafał Lichowicz

Polska załoga Robert Kubica i Maciej Baran pokonała blisko 19 kilometrów piątego odcinka specjalnego w czasie 14:20.8. Wynik ten wystarczył do pewnego zwycięstwa w klasie WRC 2. Polak był także szybszy od dwóch kierowców mistrzowskiej klasy WRC, Madsa Østberga i Khalida Al Qassimiego.

- Staraliśmy się jechać ostrożnie. Trasa jest bardzo nieprzewidywalna. Na zapoznaniu z tym odcinkiem mieliśmy awarię i nie mogliśmy przejechać ostatnich 3-4 kilometrów więc był to dla nas jakby drugi przejazd zapoznawczy - mówił na mecie Kubica.

Jesteś kibicem sportów motorowych? Mamy dla Ciebie nowy fanpage na Facebooku. Zapraszamy!

Walkę o zwycięstwo na piątym odcinku specjalnym ponownie stoczyła dwójka kierowców. Wygrał Jari-Matti Latvala, który triumfował także w dwóch poprzednich sobotnich oesach. Drugim miejscem ponownie zadowolił się Dani Sordo. Trzeci był aktualny lider mistrzostw świata, Sebastien Ogier.