Rajd Finlandii: Kubica w czołowej 10!

Problemy innych kierowców i świetna jazda Roberta Kubicy pozwoliły Polakowi na awans do czołowej dziesiątki klasyfikacji generalnej. Liderem rajdu został Sebastien Ogier.

W tym artykule dowiesz się o:

Na mecie jedenastego odcinka specjalnego Robert Kubica zameldował się z czasem 11:11.6, poprawiając swój poranny wynik o blisko osiem sekund. Wystarczyło to do zajęcia czwartej pozycji w klasie WRC2. Wynik mógł być jeszcze lepszy gdyby nie problemy na trasie. - Na poprzednim odcinku mieliśmy pewne problemy. Wybiło nas na koleinach, znaleźliśmy się na chwilę po za trasą, na szczęście udało się wrócić. Na dwunastym odcinku wszystko poszło już dobrze - powiedział po zakończeniu rywalizacji na dwunastym oesie Kubica. Dwunasty odcinek to ponownie świetna jazda Polaka. Startujący Citroenem DS3 Kubica przegrał z Ketomą o zaledwie 0.4 sekundy i zajął drugie miejsce. Klasyfikacji generalnej prowadzi Sebastien Ogier. Francuz był najlepszy na 11 i 12 OS. Do punktowanej dziesiątki awansował po raz pierwszy Kubica. Polak skorzystał na problemach Martina Prokopa.

Do zakończenia rywalizacji w drugi dniu Rajdu Finlandii pozostały trzy odcinki specjalne.

Klasyfikacja generalna po 12 OS: 1. Ogier S. / Ingrassia J. 2. Østberg Mads / Andersson Jonas +9.9 3. Neuville T. / Gilsoul Nicolas +17.4 . 10. Kubica Robert / Baran Maciej +5:49.8 Klasyfikacja generalna WRC2 po 12 OS: 1. Ketomaa Jari / Sallinen Marko 2. Kubica Robert / Baran Maciej +59.8 3. Paddon Hayden / Kennard John +1:14.0