Rajd Korsyki: Robert Kubica w czołówce!

Jari-Matti Latvala powiększył swoją przewagę w klasyfikacji generalnej rajdu po kolejnym oesie. Natomiast Robert Kubica który wrócił do rywalizacji, miał piąty czas na mecie.

Andrzej Prochota
P1 Sports / P1 Sports

Załoga Robert Kubica i Maciej Szczepaniak wróciła do niedzielnej rywalizacji dzięki systemowi Rally2. Polacy otrzymali karę czasową, więc podobnie jak Sebastien Ogier nie mają już szans na punkty w Tour de Corse. Jednak nie podłamało to Kubicy, który do siódmego odcinka specjalnego ruszył jako pierwszy. Polak miał bardzo dobre tempo w porównaniu do reszty stawki i ostatecznie uplasował się na piątym miejscu.

- Wszystko było dobrze, żadnych przygód - powiedział Kubica na mecie 36-kilometrowego odcinka. - Nie mamy nic do zyskania, nic do stracenia, trzeba się cieszyć jazdą - zakończył.

Odcinek "Sotta - Chialza" wygrał Sebastien Ogier wyprzedzając o 5,6 sekundy Jari-Matti Latvalę, który powiększył swoją przewagę w klasyfikacji generalnej, bowiem Elfyn Evans był szósty. Na podium odcinka specjalnego znalazł się drugi z kierowców VW Andreas Mikkelsen (+13,1). Za Norwegiem uplasował się Dani Sordo (+17,6). Robert Kubica stracił do zwycięzcy oesu 18,2 sekundy.

W klasyfikacji generalnej nie doszło do większych zmian. Pozycjami zamienili się jedynie Sordo oraz Stéphane Sarrazin. Francuz dość sensacyjnie znajduje się w pierwszej "10".

W niedzielę kierowcy do pokonania będą mieli jeszcze dwa odcinki specjalne. Kolejny o godzinie 8:58, a finałowy Power Stage zaplanowano na godzinę 12:08.