Rajd Korsyki: Robert Kubica 2. na Power Stage! Triumf Jari-Matti Latvaly!

Zdjęcie okładkowe artykułu: P1 Sports
P1 Sports

Robert Kubica zajął drugie miejsce na ostatnim odcinku specjalnym Rajdu Korsyki, którym był Power Stage. Tym samym Polak zdobył dodatkowe punkty do klasyfikacji generalnej!

W tym artykule dowiesz się o:

Robert Kubica oraz Maciej Szczepaniak po raz pierwszy w karierze zdobyli punkty w Power Stage - odcinek kończący zmagania za które przyznawane są dodatkowe "oczka" do klasyfikacji generalnej mistrzostw świata WRC. Na ostatniej próbie Tour de Corse, polska załoga okazała się gorsza jedynie od Sebastiena Ogiera, który nie miał sobie równych na oesie Bisinao - Agosta plage. Francuz o 8,6 sekundy był szybszy od Kubicy.

Na trzecim miejscu znalazł się Jari-Matti Latvala ze stratą 10,2 sekund, ale mimo tego i tak został triumfatorem Rajdu Korsyki. Fin miał sporą przewagę, którą jeszcze i tak powiększył nad Elfynem Evansem. Na podium załapał się Andreas Mikkelsen, który nie zdołał na Power Stage odrobić całej straty (+3,2).

- Sobotnie dwukrotne problemy z felgami sprawiły, że straciliśmy szanse na podium. Gdyby nie te 14 minut kary... Bardzo dobry początek oraz zakończenie rajdu. Szkoda jedynie tego jednego OS - powiedział Kubica na mecie.

Za drugie miejsce na Power Stage Robert Kubica otrzyma dwa punkty. W klasyfikacji generalnej mistrzostw świata będzie miał ich na swoim koncie osiem. Kolejną imprezą będzie Rajd Hiszpanii 22.10 - 25.10.