Koniec sezonu WRC. Robert Kubica z punktami!

Zakończył się sezon 2015 w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Tytuł obronił Sebastien Ogier, a punkty w Wielkiej Brytanii zdobył Robert Kubica. Polak zajął 3. miejsce na Power Stage!

Andrzej Prochota
P1 Sports / P1 Sports

Jari-Matti Latvala wygrał wszystkie cztery niedzielne odcinki. Fin zdobył także trzy punkty za zwycięstwo w Power Stage. Dorobek kierowcy Volkswagena po Rajdzie Wielkiej Brytanii będzie jednak ubogi, ze względu na wpadnięcie do rowu i uszkodzenie samochodu podczas dwóch pierwszych dni.

Zwycięzcą Rajdu Wielkiej Brytanii został Sebastien Ogier, który od samego początku miał najlepsze tempo ze wszystkich. Na drugim miejscu zameldował się Kris Meeke, który do klasyfikacji generalnej znów dopisze sporo punktów. Miejsce na niższym stopniu podium dla Andreasa Mikkelsena.

Pozytywnie rajd zakończył Robert Kubica, który na dwóch ostatnich oesach był na "pudle". Dzięki temu Polak po raz drugi w karierze zdobył punkty w Power Stage. Krakowian na krótkiej próbie był trzeci. Lepsi okazali się jedynie Latvala i Mikkelsen. W klasyfikacji generalnej kierowca oraz Maciej Szczepaniak zajęli 9. miejsce.

- Pozytyw jest taki, że dojechaliśmy do mety. Tempo było dobre, pomimo zniszczonych opon i strasznej podsterowności - powiedział na mecie Kubica.

Tegoroczny sezon 2015 został zdominowany przez kierowców Volkswagena, a mistrzem świata ponownie został Sebastien Ogier. Plany Roberta Kubicy odnośnie startów w przyszłym roku są na razie niewiadomą. Spekuluje się, że Polak zdecyduje się na jazdę w DTM pod patronatem Mercedesa.