Rajd Szwecji: Sebastien Ogier liderem po dwóch dniach

Sebastien Ogier utrzymał prowadzenie po drugim dniu zmagań w Rajdzie Szwecji. Mistrz świata wygrał w sobotę 2 z 5 zaplanowanych odcinków specjalnych.

Rafał Lichowicz
PAP/EPA / MICKE FRANSSON

Po decyzji organizatora Rajdu Szwecji o skróceniu trasy ze względu na zły stan dróg, w sobotę czekało na kierowców ledwie pięć odcinków specjalnych. Na wszystkich najlepsze czasy uzyskiwali kierowcy fabrycznego teamu Volkswagena.

Aż trzy oesy drugiego etapu padły łupem Jariego-Mattiego Latvali. Fin był także najlepszy w finałowej próbie dnia podczas superoesu w Karlstad, gdzie pokonał w swojej parze Krisa Meeke.

Dwa odcinki specjalne z najlepszym czasem kończył Sebastien Ogier, co pozwoliło mu zachować pozycję lidera przed ostatnim dniem rajdu. Francuz poniżej swojego poziomu pojechał tylko na długim 24-kilometrowym oesie Vargasen, gdzie zajął odległe 11. miejsce i stracił ponad połowę przewagi nad najgroźniejszymi rywalami.

Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej należy do Haydena Paddona, który w porównaniu do pierwszego dnia rajdu zniwelował stratę do lidera o 10 sekund. Trzeci jest Mads Ostberg, a czwarty Andreas Mikkelsen.

W niedzielę zawodnicy pokonają tylko jeden odcinek specjalny Värmullsåsen, który będzie stanowił także Power Stage rajdu.