Rajd Wysp Kanaryjskich: Kajetanowicz z pierwszym podium!

Kajetan Kajetanowicz rozpoczął obronę tytułu rajdowego mistrza Europy od drugiego miejsca w otwierającym sezon Rajdzie Wysp Kanaryjskich. Świetnie spisali się inni Polacy, którzy byli najlepsi w swoich klasach.

Rafał Lichowicz
Materiały prasowe

Zwycięzcą pierwszej rundy cyklu ERC w sezonie 2016 został Aleksiej Łukjaniuk. Rosjanin miał najwięcej szczęścia na trasie i wykorzystując problemy rywali piął się w górę klasyfikacji generalnej.

Na mecie Łukjaniuk miał ponad 30 sekund przewagi nad Kajetanem Kajetanowiczem, który bez większych problemów obronił drugie miejsce na podium. Kierowca z Ustronia miał duże szanse na zwycięstwo, niestety szybko zużywające się opony podczas pierwszej sobotniej pętli kosztowały go ogromne straty. Po pierwszym dniu Polak przewodził w klasyfikacji generalnej z przewagą 22 sekund.

W piątek na ostatnim oesie z rajdem pożegnał się jego największy faworyt Mads Ostberg. Norweg na co dzień startujący w WRC miał problem z hamulcami i zakończył rajd poza trasą.

Wielki sukces w Hiszpanii osiągnął Wojciech Chuchała, który triumfował w klasie ERC2 z kompletem zwycięstw na odcinkach specjalnych! Były mistrz Polski finiszował na wysokiej piątej pozycji w klasyfikacji generalnej.
Kajetan Kajetanowicz był blisko zwycięstwa na Wyspach Kanaryjskich Kajetan Kajetanowicz był blisko zwycięstwa na Wyspach Kanaryjskich
Życiowy wynik w ME zaliczył także szósty na mecie Jarosław Kołtun, który stracił do Chuchały niecałe 20 sekund. Punkty z Wysp Kanaryjskich wywiezie także Tomasz Kasperczyk, który awansował do czołowej dziesiątki na drugiej sobotniej pętli.

W klasie ERC3 najlepszy okazał się Łukasz Habaj. Mistrz Polski wygrał na 11 z 12 rozegranych odcinków specjalnych. Czwarte miejsce w tej samej klasie zajął Tomasz Gryc.