Rajd Irlandii: Kajetanowicz nowym liderem mistrzostw Europy!

Craig Breen za kierownicą Citroena DS3 R5 został zwycięzcą drugiej rundy cyklu ERC. Drugie miejsce na podium zajął Kajetan Kajetanowicz, który objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej mistrzostw.

Rafał Lichowicz
Materiały prasowe / kajto.pl

Mimo zażartej pogoni w drugim dniu rajdu Kajetan Kajetanowicz nie był w stanie zniwelować 25 sekundowej straty do liderującego po pierwszym etapie Craiga Breena.

Chociaż Irlandczyk dokonał fatalnego wyboru opon na pierwszą sobotnią pętlę, co pozwoliło Polakowi zmniejszyć dystans do 10 sekund, to na finiszu kierowca Citroena zdołał obronić prowadzenie.

Dzięki drugiej pozycji na mecie Kajetanowicz, który broni tytułu mistrza Europy, został nowym liderem cyklu ERC. W pierwszej rundzie mistrzostw Rajdzie Wysp Kanaryjskich "Kajto" finiszował również na drugiej pozycji.

Świetnie spisali się w swoich klasach pozostali Polacy. Wojciech Chuchała triumfował w ERC2, a Łukasz Pieniążek był najlepszy w ERC3 i Junior ERC. Czwarty z Polaków Jarosław Kołtun na ostatnim oesie zapewnił sobie punkt za 10. miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu.

Kierowcy walczący w mistrzostwach Europy mają teraz miesiąc przerwy. Kolejna impreza Rajd Akropolu zaplanowano w dniach 6-8 maja.