Rajd Niemiec: Pewna wygrana Ogiera! Szczęście Sordo

Po sześciu rundach WRC bez wygranej, Sebastien Ogier znów na najwyższym stopniu podium. Francuz zwyciężył w Rajdzie Niemiec i powiększył swoją przewagę w klasyfikacji generalnej.

Andrzej Prochota
PAP/EPA / NIKOS MITSOURAS

Po fatalnym Rajdzie Finlandii, Sebastien Ogier wrócił na zwycięską ścieżkę. W Rajdzie Niemiec Francuz początkowo zajmował drugą lokatę, ale w sobotę odrobił straty i dzień zakończył na pozycji lidera z dużą przewagą. Nie oddał jej już do końca zmagań.

W niedzielę kierowcy WRC mieli do pokonania tylko trzy OS - jeden został odwołany. Najlepiej radzili sobie reprezentanci Hyundai. Zwycięsko z tego pojedynku wyszedł Dani Sordo, który pomimo dużej straty na Power Stage, wyprzedził Thierry'ego Neuville'a o 0,1 sekundy. Belg dla pocieszenia zgarnął trzy punkty za wygranie ostatniego odcinka specjalnego.

Zobacz klasyfikacji generalną WRC ->>

Sebastien Ogier ostatni OS ukończył na trzecim miejscu, a w klasyfikacji generalnej uzyskał 20 sekund przewagi. Francuz odniósł swoje 35. zwycięstwo w karierze i po odwołaniu Rajdu Chin jest bardzo blisko czwartego mistrzostwa świata z rzędu. Andreas Mikkelsen, który do końca liczył się w walce o drugie miejsce w Niemczech, na Power Stage popełnił dwa błędy i na mecie pojawił się z 9. czasem.

Na 15. miejscu zmagania w Rajdzie Niemiec ukończył Hubert Ptaszek i Maciej Szczepaniak.

W klasyfikacji generalnej Sebastien Ogier ma 169 punktów. Drugi Andreas Mikkelsen ma ich o 59 mniej. Do końca zmagań pozostały cztery rajdy.