Rafał Sonik z czwartym Pucharem Świata!

Zakończył się rozgrywany w Chile Atacama Rally. Bardzo dobrze w tej imprezie spisał się Rafał Sonik, który dzięki zajęciu drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej, zdobył Puchar Świata!

Andrzej Prochota

W sobotę zawodnicy mieli do pokonania jedynie 100 kilometrów odcinka specjalnego. Na ostatnim etapie Atacama Rally najszybszy był Ignacio Casale, do którego Rafał Sonik stracił 38 sekund. Chilijczyk dzięki temu wygrał klasyfikacją generalną, a reprezentant ORLEN Team był drugi i zapewnił sobie końcowy triumf w Pucharze Świata FIM!

"SuperSonik" w Chile wygrał dwa etapy oraz prolog. Do zakończeniu Pucharu Świata FIM zostały jeszcze zawody w Maroko. Jednak przewaga Sonika jest już zbyt duża. Drugi Mahamed Abu-Issa traci do polskiego zawodnika 30 oczek, a za zwycięstwo w rajdzie przyznawane jest 28 punktów.

Dla Rafała Sonika wspieranego przez PKN ORLEN jest to czwarty triumf w karierze.

W klasyfikacji motocyklistów najlepszy na koniec Atacama Rally okazał się Pablo Quintanilla, który w ostatnim dniu wyprzedził Matthiasa Walknera.