Rajd Maroka: Sainz się wycofał

Zwycięzca dwóch etapów Rajdu Maroka Carlos Sainz po awarii samochodu na trasie czwartego odcinka specjalnego wycofał się z rywalizacji.

Maciej Rowiński

Hiszpan w czwartek był na najlepszej drodze po kolejne etapowe zwycięstwo, kiedy na 78 kilometrze odcinka awarii uległ silnik. Po Peugeota 2008 DKR przyjechała ciężarówka serwisowa i odholowała go na start oesu.

Załoga Carlos Sainz i Lucas Cruz musiała wycofać się z rajdu, a zespół po naprawieniu samochodu uda się na ośmiodniowe testy we wschodnim Maroku.

W dużo lepszym humorze czwarty etap ukończył Sebastien Loeb. 9-krotny mistrz WRC zajął trzecie miejsce, wyprzedzając po drodze wiele wolniejszych samochodów. - W konsekwencji mnóstwo czasu spędziliśmy jadąc w kurzu. Jestem bardzo zadowolony z trzeciego miejsca - powiedział Loeb.