Dakar 2017: Kollen najlepszy wśród quadów. Sonik i Wiśniewski daleko

Holender Kees Kollen dojechał z najlepszym czasem do mety skróconego 5. etapu w rywalizacji quadów. Czternaste miejsce zajął Kamil Wiśniewski, a 18. Rafał Sonik.

Rafał Lichowicz
Materiały prasowe
Doświadczony 51-letni Kees Kollen był zdecydowanie najszybszym kierowcą piątego etapu wśród quadowców. Holender notował najlepsze czasy na każdym z pięciu punktów pomiarowych skróconego oesu i na mecie miał ponad 7 minut przewagi nad drugim Gustavo Gallego.

Trzecie miejsce ze stratą blisko 13 minut zajął Simon Vitse. Francuz został nowym liderem klasyfikacji generalnej, wyprzedzając siódmego na 5. etapie Siergieja Kariakina o ponad 8 minut.

Polacy jechali ze zmiennym szczęściem. Straty obu biało-czerwonych do zwycięzcy etapu sięgały ponad godziny ze względu na problemy nawigacyjne.

Na czternastej pozycji etap ukończył Kamil Wiśniewski, który awansował w "generalce" na 15. lokatę. Spadek o dwie pozycje na 11. miejsce zaliczył Rafał Sonik, który na piątym etapie uzyskał 18. czas.