Dariusz Rodewald czwarty raz na podium Rajdu Dakar!

Dariusz Rodewald w roli mechanika w załodze Gerarda de Rooya dotarł do mety Rajdu Dakar na trzecim stopniu podium. Rywalizację ciężarówek wygrał Eduard Nikołajew.

Rafał Lichowicz
Getty Images
Eduard Nikołajew po raz drugi w karierze okazał się najlepszy w kategorii "wagi ciężkiej" Rajdu Dakar. Rosjanin poprzednio triumfował w 2013 roku.

Na ostatnim sobotnim etapie Nikołajew okazał się najszybszy po raz czwarty w tegorocznej imprezie. Drugie miejsce na mecie 12. etapu zajął Airat Mardiejew, a trzecie Federico Vilagra.

W klasyfikacji generalnej rajd za plecami załogi Nikołajewa zakończył Dmitrij Sotnikow, także w samochodzie Kamaza.

Najniższy stopień podium należał do podwójnego zwycięzcy Dakaru, Gerarda de Rooy. Holender wygrał w tym roku dwa etapy. Członkiem załogi Iveco de Rooya był ponownie Dariusz Rodewald. Polski mechanik ma już na koncie cztery podia w Rajdzie Dakar.