WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo

Kadra Polski na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro 2016

Portal WP SportoweFakty prezentuje kompletny skład reprezentacji Polski na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Podczas imprezy w Brazylii wystartuje 141 Polaków i 99 Polek (łącznie 240 Biało-Czerwonych).
Tomasz Rosiński
Tomasz Rosiński

W trakcie igrzysk w Kraju Kawy Polskę będzie reprezentowało o 22 sportowców więcej niż miało to miejsce na IO w Londynie.

Przed czterema laty polscy zawodnicy wywalczyli w sumie 10 medali (2 złote, 2 srebrne, 6 brązowych).

Rio 2016 rozpocznie się 5 sierpnia i potrwa do 21 sierpnia 2016 roku.

Skład reprezentacji Polski na IO 2016 w Rio de Janeiro:

Badminton:
1. Adam Cwalina
2. Adrian Dziółko
3. Robert Mateusiak
4. Przemysław Wacha
5. Nadieża Zięba

ZOBACZ WIDEOC Mistrzowie świata złożyli olimpijską przysięgę (źródło: TVP)

Boks:
1. Tomasz Jabłoński (75 kg)
2. Igor Jakubowski (91 kg)

Gimnastyka sportowa:
1. Katarzyna Jurkowska-Kowalska 

Jeździectwo:
1. Paweł Spisak

Judo:
1. Katarzyna Kłys (70 kg)
2. Arleta Podolak (57 kg)
3. Daria Pogorzelec (78 kg)
4. Maciej Sarnacki (+100 kg)

Kajakarstwo - slalom:
1. Grzegorz Hedwig
2. Maciej Okręglak
3. Natalia Pacierpik
4. Marcin Pochwała
5. Piotr Szczepański

Kajakarstwo - sprint:
1. Edyta Dzieniszewska-Kierkla
2. Beata Mikołajczyk
3. Karolina Naja
4. Marta Walczykiewicz
5. Ewelina Wojnarowska
6. Paweł Kaczmarek
7. Tomasz Kaczor
8. Mateusz Kamiński
9. Michał Kudła
10. Rafał Rosolski

Kolarstwo szosowe:
1. Małgorzata Jasińska
2. Katarzyna Niewiadoma
3. Anna Plichta
4. Maciej Bodnar
5. Michał Gołaś
6. Michał Kwiatkowski
7. Rafał Majka

Kolarstwo torowe:
1. Edyta Jasińska
2. Justyna Kaczkowska
3. Daria Pikulik
4. Natalia Rutkowska
5. Małgorzata Wojtyra
6. Krzysztof Maksel
7. Rafał Sarnecki
8. Damian Zieliński
9. Kamil Kuczyński
10. Katarzyna Pawłowska

Kolarstwo MTB:
1. Katarzyna Solus-Miśkowicz
2. Maja Włoszczowska 

Lekkoatletyka:
1. Emilia Ankiewicz
2. Maria Andrejczyk
3. Rafał Augustyn
4. Iga Baumgart
5. Sylwester Bednarek
6. Adrian Błocki
7. Artur Brzozowski
8. Konrad Bukowiecki
9. Paulina Buziak
10. Angelika Cichocka
11. Damian Czykier
12. Martyna Dąbrowska
13. Patryk Dobek
14. Agnieszka Dygacz
15. Sofia Ennaoui
16. Paweł Fajdek
17. Rafał Fedaczyński
18. Joanna Fiodorow
19. Agata Forkasiewicz
20. Żaneta Glanc
21. Łukasz Grzeszczuk
22. Paulina Guba
23. Michał Haratyk
24. Karol Hoffmann
25. Małgorzata Hołub
26. Anna Jagaciak
27. Jakub Jelonek
28. Joanna Jóźwik
29. Anna Kiełbasińska
30. Karolina Kołeczek
31. Klaudia Konopko
32. Malwina Kopron
33. Matylda Kowal
34. Katarzyna Kowalska
35. Artur Kozłowski
36. Kacper Kozłowski
37. Łukasz Krawczuk
38. Marcin Krukowski
39. Jakub Krzewina
40. Adam Kszczot
41. Iwona Lewandowska
42. Marcin Lewandowski
43. Kamila Lićwinko
44. Joanna Linkiewicz
45. Piotr Lisek
46. Tomasz Majewski
47. Piotr Małachowski
48. Łukasz Nowak
49. Wojciech Nowicki
50. Rafał Omelko
51. Michał Pietrzak
52. Marika Popowicz-Drapała
53. Ewelina Ptak
54. Yared Shegumo
55. Robert Sobera
56. Katarzyna Sokólska
57. Monika Stefanowicz
58. Ewa Swoboda
59. Henryk Szost
60. Agnieszka Szwarnóg
61. Justyna Święty
62. Wojciech Theiner
63. Karolina Tymińska
64. Robert Urbanek
65. Danuta Urbanik
66. Paweł Wiesiołek
67. Anita Włodarczyk
68. Paweł Wojciechowski
69. Patrycja Wyciszkiewicz
70. Karol Zalewski
71. Krystian Zalewski

Łucznictwo:
1. Karina Lipiarska-Pałka 

Pięciobój nowoczesny:
1. Anna Maliszewska
2. Oktawia Nowacka
3. Szymon Staśkiewicz

Piłka ręczna:
1. Sławomir Szmal
2. Piotr Wyszomirski
3. Karol Bielecki
4. Łukasz Gierak
5. Michał Jurecki
6. Przemysław Krajewski
7. Krzysztof Lijewski
8. Michał Szyba
9. Michał Daszek
10. Mateusz Jachlewski
11. Adam Wiśniewski
12. Bartosz Jurecki
13. Mateusz Kus
14. Kamil Syprzak
15. Piotr Chrapkowski (rezerwowy)

Siatkówka - halowa:
1. Fabian Drzyzga
2. Grzegorz Łomacz
3. Dawid Konarski
4. Bartosz Kurek
5. Mateusz Bieniek
6. Karol Kłos
7. Piotr Nowakowski
8. Bartosz Bednorz
9. Rafał Buszek
10. Michał Kubiak
11. Mateusz Mika
12. Paweł Zatorski

Siatkówka - plażowa:
1. Grzegorz Fijałek
2. Mariusz Prudel
3. Piotr Kantor
4. Bartosz Łosiak
5. Kinga Kołosińska
6. Monika Brzostek

Pływanie:
1. Katarzyna Baranowska
2. Konrad Czerniak
3. Anna Dowgiert
4. Paweł Juraszek
5. Radosław Kawęcki
6. Kacper Klich
7. Paweł Korzeniowski
8. Kacper Majchrzak
9. Tomasz Polewka
10. Mateusz Sawrymowicz
11. Marcin Stolarski
12. Jan Świtkowski
13. Alicja Tchórz
14. Aleksandra Urbańczyk
15. Paweł Werner
16. Katarzyna Wilk
17. Wojciech Wojdak
18. Filip Wypych
19. Filip Zaborowski
20. Joanna Zachoszcz

Podnoszenie ciężarów:
1. Bartłomiej Bonk (105 kg)
2. Arkadiusz Michalski (105 kg)
3. Adrian Zieliński (94 kg)
4. Tomasz Zieliński (94 kg)
5. Patrycja Piechowiak (69 kg)

Strzelectwo sportowe:
1. Sylwia Bogacka
2. Klaudia Breś
3. Piotr Daniluk
4. Aleksandra Jarmolińska
5. Agnieszka Nagay

Szermierka:
1. Hanna Łyczbińska
2. Bogna Jóźwiak
3. Małgorzata Kozaczuk
4. Aleksandra Socha
5. Marta Puda

Taekwondo:
1. Piotr Paziński (80 kg)
2. Karol Robak (68 kg)

Tenis:
1. Agnieszka Radwańska
2. Jerzy Janowicz
3. Łukasz Kubot
4. Marcin Matkowski

Tenis stołowy:
1. Katarzyna Grzybowska-Franc
2. Qian Li
3. Natalia Partyka
4. Kinga Stefańska
5. Jakub Dyjas
6. Daniel Górak
7. Zengyi Wang
8. Patryk Zatówka

Triathlon:
1. Agnieszka Jerzyk

Wioślarstwo:
1. Krystian Aranowski
2. Mateusz Biskup
3. Marcin Brzeziński
4. Mikołaj Burda
5. Wiktor Chabel
6. Monika Ciaciuch
7. Weronika Deresz
8. Joanna Dorociak
9. Robert Fuchs
10. Magdalena Fularczyk-Kozłowska
11. Miłosz Jankowski
12. Piotr Juszczak
13. Agnieszka Kobus
14. Joanna Leszczyńska
15. Natalia Madaj
16. Artur Mikołajczewski
17. Dariusz Radosz
18. Zbigniew Schodkowski
19. Maria Springwald
20. Michał Szpakowski
21. Daniel Trojanowski
22. Natal Węgrzycki-Szymczyk
23. Anna Wierzbowska
24. Maria Wierzbowska
25. Mateusz Wilangowski
26. Mirosław Ziętarski
27. Sylwia Lewandowska
28. Dawid Grabowski

Zapasy:
1. Katarzyna Krawczyk (53 kg)
2. Iwona Matkowska (48 kg)
3. Monika Michalik (63 kg)
4. Agnieszka Wieszczek-Kordus (69 kg)
5. Radosław Baran (97 kg)
6. Robert Baran (125 kg)
7. Zbigniew Baranowski (86 kg)
8. Magomiedmurad Gadżyjew (65 kg)

Żeglarstwo:
1. Małgorzata Białecka
2. Irmina Mrózek-Gliszczynska
3. Paweł Kołodziński
4. Piotr Myszka
5. Łukasz Przybytek
6. Agnieszka Skrzypulec
7. Kacper Ziemiński

Polecamy: Polska - Rumunia w Ergo Arenie już 18 czerwca! Sprawdź gdzie kupić bilety >>>


Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2017 w Polsce - kliknij i sprawdź jak kupić bilety >>>

Czy uważasz, że Polacy podczas igrzysk w Rio de Janeiro wywalczą więcej niż 10 medali?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (1):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
  • yes 0
    Liczna obsada, którą stać na wiele medali i miejsc w czołówce.
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)