Rio 2016: okazałe zwycięstwo Szwecji z Argentyną

W pierwszej kolejce grupy B piłkarek ręcznych reprezentacja Szwecji zmierzyła się z Argentyną. Ekipa Trzech Koron pewnie pokonała rywalki i wskoczyła na pierwsze miejsce w stawce.

Małgorzata Boluk
WP SportoweFakty / Wojciech Szubartowski
Argentyna nie należy do światowych potęg w piłce ręcznej kobiet. Nie może dziwić więc fakt, że po dziesięciu minutach gry tablica wyników wskazywała rezultat 7:1 dla reprezentacji Szwecji.

Ekipa z Ameryki Południowej celebrowała każdą udaną akcję i gdy tylko mogła, wykorzystywała rozluźnienie szczypiornistek Trzech Koron. Wicemistrz igrzysk panamerykańskich nadrabiał ambicją. Na przerwę udał się z bagażem "jedynie" czterech bramek. Mogło być lepiej, ponieważ w drugim kwadransie gry zespół Eduardo Perucheny tracił do faworytek tylko dwa trafienia.

W drugiej połowie team Isabelle Gullden podkręcił tempo i w 43. minucie po kontrataku Linn Blohm podwyższył prowadzenie do dziewięciu bramek Okazałe zwycięstwo wywindowało Szwedki na pierwsze miejsce w grupie B.

Szwecja - Argentyna 31:21 (13:9)

Szwecja: Bundsen (8/20 - 40%), Idehn (5/14 - 36%) - Tegstedt 1, Stromberg 1, Blohm 4, Roberts 4, Sand 5, Ek, Torstensson 1, Gullden 3, Hagman 6, Wallen 2, Jacobsen 1, Alm 3.