Rio 2016: koszykarze USA rozgromili Chiny

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / MIKE NELSON /
PAP/EPA / MIKE NELSON /

Koszykarze USA pokonali reprezentację Chin różnicą 57 punktów w pierwszym dniu turnieju w Rio de Janeiro. Był to dla Amerykanów jeszcze jeden spacerek dla w ostatnich tygodniach.

W tym artykule dowiesz się o:

Koszykarze reprezentacji USA w drugim meczu pierwszej kolejki grupy "A" pokonali Chiny 119:62. Było to już trzecie w ostatnich dwóch tygodniach starcie Amerykanów z Chińczykami. W dwóch pierwszych - obu towarzyskich - zwyciężyli odpowiednio różnicą 49 i 50 punktów.

Znów wszystko było jasne już po pierwszych dziesięciu minutach. Podopieczni Mike'a Krzyzewskiego prowadzili już 30:10. W drugiej kwarcie Kevin Durant rzucił trzy rzuty za trzy z rzędu w krótkim odstępie czasu, a w trzeciej to samo zrobił Kyrie Irving i wygrana Amerykanów w żadnym momencie nie była zagrożona.

Durant 17 ze swoich 25 punktów rzucił już do przerwy. 17 punktów dołożył DeMarcus Cousins, a 15 rzucił wracający po kontuzji łydki Paul George. Carmelo Anthony zdobył tylko 9 punktów, ale został pierwszym koszykarzem w historii USA, który zagrał na czwartych igrzyskach olimpijskich.

Raz jeszcze kluczem do zwycięstwa Amerykanów była ich presja w obronie daleko od kosza. Gdy tylko zaczęli aktywniej bronić, wymuszali przechwyty (15) i zamieniali je na punkty w kontrataku. Zebrali też 19 piłek na tablicy ofensywnej.

{"id":"","title":""}

Kolejnym rywalem Amerykanów będzie reprezentacja Wenezueli, którą Durant i spółka pokonali w niedawnym sparingu 80:45. Mecz rozegrany zostanie w poniedziałek. Wenezuelczycy grają w Rio bez jedynego swojego reprezentanta z NBA Greivisa Vasqueza. W pierwszym meczu przegrali z Serbią 62:86.

USA - Chiny 119:62 (30:10, 29:20, 32:17, 28:15)

USA: Kevin Durant 25 (5x3, 6 as., 4 zb.), DeMarcus Cousins 17, Kyrie Irving 12 (4x3, 5 as.), Carmelo Anthony 9 (7 zb.), Klay Thompson 2 - Paul George 15, Jimmy Butler 8 (6 zb., 4 as.), Harrison Barnes 8, DeAndre Jordan 7 (7 zb.), Kyle Lowry 7, DeMar DeRozan 6, Draymond Green 3

Chiny: Yi Jianlian 25, Y.Ding 4, J.Zhao 3, Q.Zhou 3, P.Zhou 0 - G.Li 7, A.Guo 6, Z.Wang 5, Y.Zou 5, X.Zhai 3, M.Li 1, R.Sui 0,