Rio 2016. Już bez polskich singlistów w tenisie stołowym. Porażka Wanga Zenga Yi

Już bez reprezentantów Polski w grze pojedynczej tenisistów stołowych. Ostatni z nich, Wang Zeng Yi przegrał w II rundzie z Bojanem Tokiciem 2:4 i odpadł z dalszej rywalizacji.

Dzięki odpowiednio wysokiej pozycji w rankingu ITTF Wang Zeng Yi uniknął konieczności gry w kwalifikacjach i od razu przystąpił do II rundy. Pojedynek eliminacyjny musiał rozegrać jego przeciwnik, Bojan Tokić, który pokonał Irańczyka Noshada Alamiana 4:1.

Zdobyte w sobotę ogranie Słoweńca zaczęło procentować na jego korzyść dopiero od II seta. Po pierwszej odsłonie, która trafiła na konto Polaka, trzykrotny brązowy medalista mistrzostw Europy zaczął przeważać przy stole i po 23 minutach wyszedł na prowadzenie 2:1.

W czwartej partii przebudził się Wang i szybko zbudował przewagę, w pewnym momencie nawet sześciopunktową, która na koniec stopniała do zaledwie dwóch oczek, ale 33-latkowi z Tiencinu udało się wyrównać. Po tym małym zrywie Polaka sytuacja powróciła do normy, a kolejne dwa sety zakończyły się łatwym zwycięstwem Tokicia.

O awans do 1/8 finału Słoweniec zmierzy się z Tiago Apolonią, pięciokrotnym medalistą mistrzostw Europy.

II runda gry pojedynczej mężczyzn:

Bojan Tokić (Słowenia) - Wang Zeng Yi (Polska) 4:2 (9:11, 11:9, 11:6, 9:11, 11:5, 11:3)

{"id":"","title":""}

Czy Bojan Tokić awansuje do 1/8 finału gry pojedynczej mężczyzn?