Rio 2016. Petra Kvitova kontra Karolina Woźniacka w II rundzie, obroniony meczbol Jekateriny Makarowej

Petra Kvitova i Karolina Woźniacka spotkają się ze sobą w II rundzie gry pojedynczej w Rio. Do tej fazy turnieju awansowała również Jekaterina Makarowa, która w niedzielę obroniła meczbola.

Karolina Konstańczak
PAP/EPA / ERIK S. LESSER

Petra Kvitova, ćwierćfinalistka organizowanych cztery lata temu igrzysk olimpijskich w Londynie, nie miała większych problemów z awansem do II rundy w Rio. Czeszka potrzebowała nieco ponad godziny, aby pokonać Timeę Babos 6:1, 6:2. Rywalką leworęcznej tenisistki w kolejnym etapie zmagań będzie Karolina Woźniacka, która szybko uporała się z Lucie Hradecka. Przypomnijmy, że 31-letnia Czeszka dostała się do drabinki singlowej dzięki wycofaniu się innej z tenisistek.

Swietłana Kuzniecowa pewnie wygrała pierwszego seta 6:1 w starciu z 66. na świecie Qiang Wang. W drugiej partii Rosjanka miała nieco więcej problemów, ale wydawało się, że wszytko powoli układa się po jej myśli, bowiem obroniła sześć setboli przy stanie 4:5 i swoim podaniu. Finalnie jednak 31-latka musiała rozgrywać decydującą odsłonę, w której nie straciła już ani gema. Jej kolejną rywalką będzie Monica Niculescu.

Samantha Stosur, która jeszcze nigdy w swojej karierze nie przebrnęła bariery II rundy gry pojedynczej w igrzyskach olimpijskich, w niedzielę wyrównała ten rezultat. Australijka przegrała co prawda pierwszego seta 1:6 w starciu z Jeleną Ostapenko, ale w dwóch kolejnych triumfowała 6:3, 6:2. O życiowy rezultat powalczy z Misaki Doi, pogromczynią Jarosławy Szwiedowej.

Jekaterina Makarowa była o krok od pożegnania się ze zmaganiami gry pojedynczej, bowiem w tie breaku trzeciego seta pojedynku z Caglą Buyukakcay  przegrywała 5-6. Rosjanka zdołała jednak uciec spod przysłowiowej "kosy" i utrzymać serwis. Finalnie triumfowała 3:6, 6:0, 7:6(6). O awans na kolejny szczebel rozgrywek powalczy z Anną Schmiedlovą, pogromczynią Roberty Vinci.

Igrzyska olimpijskie, Rio de Janeiro (Brazylia)