Rio 2016: niesamowita Katinka Hosszu zdobyła drugie złoto. Rosjanka wygwizdana

Po wiktorii na 400 m stylem zmiennym Węgierka Hosszu zdobyła również złoto na 100 m grzbietem na IO. Na 100 m żabką triumfowała 19-letnia pływaczka z USA Lillia King, a srebrna medalistka Rosjanka Efimova została wygwizdana przez część kibiców.

Szymon Łożyński
Radosław Kawęcki / Na zdjęciu: Radosław Kawęcki

Węgierka w Rio de Janeiro wyrosła na największą europejską gwiazdę pływania. Po świetnym wyścigu i wiktorii na 400 m stylem zmiennym, dwa dni później Katinka Hosszu znów na mecie płakała ze szczęścia. Tym razem europejka wykorzystała słabsze tempo w końcówce reprezentantki USA Kathleen Baker i Kanadyjki Kylie Masse i na ostatnich metrach wyprzedziła obie zawodniczki. Ex aequo na najniższym stopniu podium z Masse stanęła Chinka Yuanhui Fu.

Po trzech dniach rywalizacji w pływaniu Amerykanie mają już cztery złote medale. Ten ostatni najcenniejszy krążek dołożyła 19-letnia Lilliana King, która przebojem wdarła się do światowej czołówki. Młoda pływaczka po wygraniu półfinału nie dała się zdominować nerwom i po pasjonującym finiszu o 0,07 sekundy pokonała reprezentantkę Rosji, która podczas prezentacji została wygwizdana przez część kibiców, Iullie Efimovą. Brąz zdobyła kolejna zawodniczka z USA Catherine Meili.