Rio 2016: niespodziewana porażka faworyta. Francuz mistrzem olimpijskim w jedynce w kajakarstwie górskim

Po wygraniu eliminacji i półfinału faworytem finału w jedynkach mężczyzn w kajakarstwie górskim był Sideris Tasiadis. Niemiec nie udźwignął jednak presji i po przeciętnym występie był piąty. Złoto zdobył Francuz Denis Gargaud Chanut.

Szymon Łożyński
PAP / Jacek Bednarczyk

Dwa kolejne stopnia olimpijskiego podium zajęli Słowak Matej Benus i Japończyk Takuya Haneda. Sideris Tasiadis na mecie mógł tylko bezradnie rozłożyć ręce. W porównaniu do rywali Niemiec zbyt mało ryzykował na stosunkowo łatwej trasie i dlatego osiągnął słabszy czas.

W finale nie wystąpił żaden reprezentant Polski. W półfinale wystartował Grzegorz Hedwig, który zajął jednak dopiero 12. miejsce i nie znalazł się w czołowej dzisiątce, która miała zagwarantowane miejsce w finale. Co prawda nasz reprezentant odwoływał się, twierdząc że sędziowie zaliczyli mu o dwa punkty karne za dużo, ale protest nie został uznany.