Rio 2016: dominacja amerykańskiej sztafety, Phelps z 21. złotym medalem!

To był wieczór amerykańskich pływaków z Michaelem Phelpsem na czele. Zawodnik razem ze swoją reprezentacją wygrał na 4x200 metrów stylem dowolnym i sięgnął po dwudzieste pierwsze olimpijskie złoto.

Aneta Szypnicka-Staniec
Michael Phelps Getty Images / Na zdjęciu: Michael Phelps

W trzech z czterech rozegranych w nocy z wtorku na środę finałów triumfowali Amerykanie. Gwiazdą wieczoru okazał się Michael Phelps, który zdobył dwa złote medale i powiększył dzięki temu swój dorobek do dwudziestu jeden olimpijskich krążków.

Amerykanie dosłownie zdominowali finał na 4x200 metrów stylem dowolnym i ukończyli wyścig z przewagą prawie dwóch i pół sekundy na drugimi Brytyjczykami. Dobrze zaczęli Australijczycy, ale szybko wyprzedzili ich późniejsi zwycięzcy płynąc momentami na czas rekordu świata. W finale w sztafecie amerykańskiej płynęli: Conor Dwyer, Francis Haas, Ryan Lochte i wspomniany już Phelps, który wskoczył do wody kilka minut po dekoracji.

wyniki na 4x200 metrów stylem dowolnym