Rio 2016: Karina Lipiarska-Pałka wyeliminowana w pierwszej rundzie turnieju łuczniczego

Karina Lipiarska-Pałka nie zdołała awansować do 1/16 turnieju łuczniczek. Nasza reprezentantka odpadła z olimpijskiego turnieju w Rio de Janeiro już w pierwszej rundzie po porażce z Yasemin Anagoz.

Daniel Ludwiński
Getty Images

W każdym secie zawodniczki oddawały po trzy strzały. 17-letnia reprezentantka Turcji w pierwszej rozgrywce była wyraźnie lepsza i wygrała 26:22, uzyskując za to dwa duże punkty. W drugiej partii Karina Lipiarska-Pałka zdołała wywalczyć remis, a dzięki wygranej w trzecim secie doprowadziła do wyrównania w całym spotkaniu.

Jak się okazało, dramaturgii nie zabrakło także w dalszej części meczu, w którym obie łuczniczki nadal naprzemiennie zdobywały duże punkty. Yasemin Anagoz popisała się doskonałym okiem w czwartym secie trzykrotnie trafiając w dziesiątkę, ale chwilę później w kolejnej rozgrywce Polka znów była lepsza i wyrównała na 5:5.

Taki wynik oznaczał łuczniczy tie-break - każda zawodniczka miała w nim do oddania już tylko po jednym strzale. Niestety, o ile Anagoz trafiła w dziewiątkę, o tyle Lipiarska-Pałka zdołała posłać swoją strzałę jedynie w szóstkę. Taki wynik oznacza, że nasza reprezentantka zakończyła udział w olimpijskim turnieju już na 1/32 finału, a więc w pierwszej rundzie.