Rio 2016. Pływanie: katastrofa Kawęckiego. Nasz faworyt odpadł w eliminacjach

Wicemistrz świata na 200 metrów stylem grzbietowym, Radosław Kawęcki, odpadł w eliminacjach na swoim koronnym dystansie. Polak zajął 17. miejsce.

Marcin Górczyński
Radosław Kawęcki / Na zdjęciu: Radosław Kawęcki

Radosław Kawęcki obok Konrada Czerniaka był jedną z naszych największych szans medalowych. W Londynie zajął czwarte miejsce na 200 metrów stylem grzbietowym, a na mistrzostwach świata dwa razy sięgnął po srebrny medal.

Polak wystartował w ostatniej serii eliminacyjnej wśród najgroźniejszych rywali na swoim koronnym dystansie. Od początku trzymał się z tyłu, licząc na dobrą końcówkę. Kawęckiemu brakło jednak sił na trzeciej i czwartej długości. Do zwycięzcy wyścigu stracił ponad 1,5 sekundy i zajął siódme miejsce. Czas 1.57,61 jest o trzy sekundy gorszy od jego rekordu życiowego. Do awansu do półfinału zabrakło 0,03 s.

To kolejny słaby występ polskiego pływaka. Wcześniej z igrzysk odpadł Jan Świtkowski, brązowy medalista mistrzostw świata na 200 metrów stylem motylkowym.