Rio 2016: Matylda Kowal poprawiła rekord życiowy na 3000 m z przeszkodami o 4 sekundy

Matylda Kowal podczas igrzysk olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro poprawiła o 4 sekundy rekord życiowy w biegu na 3000 metrów z przeszkodami.

Piotr Ziemka
Materiały prasowe

Do poniedziałkowego finału zakwalifikowały się po trzy najlepsze zawodniczki z trzech biegów eliminacyjnych. Grono finalistek uzupełniło sześć biegaczek z najlepszymi czasami spośród tych, których zabrakło w czołowych trójkach. W eliminacjach triumfowała Ruth Jebet. Reprezentanta Bahrajnu wzięła udział w pierwszym wyścigu i uzyskała czas 9:12.62. Druga była Sofia Assefa, a trzecia - Gesa Krause.

W drugim biegu zwyciężyła Beatrice Chepkoech. Drugą pozycję zajęła Emma Coburn, trzecią zaś - Habiba Ghribi. Natomiast trzeci wyścig wygrała Hyvin Jepkemoi. W TOP3 znalazły się też Genevive Lacaze oraz Courtney Frerichs.

Matylda Kowal (panieńskie nazwisko Szlęzak) uczestniczyła w drugim biegu. Polka poprawiła rekord życiowy z 9:39.87 na 9:35.13. W klasyfikacji łącznej została sklasyfikowana na 26. miejscu w gronie 52 zawodniczek.