Rio 2016: Wielka sensacja na 50 metrów stylem dowolnym! Pernille Blume mistrzynią olimpijską

Po bardzo wyrównanym wyścigu na pięćdziesiąt metrów stylem dowolnym doszło do sporej niespodzianki - po złoto sięgnęła Dunka Pernille Blume. Srebrny medal zdobyła Simona Manuel, a brązowy Alaksandra Hierasimienia.

Aneta Szypnicka-Staniec

Chociaż Pernille Blume awansowała do finału z najlepszym czasem, nie spodziewano się, że będzie w stanie powtórzyć ten wyczyn w sobotnią noc i pokonać swoje doświadczone rywalki.

Wyścig był jednak bardzo szybki, Dunka rozpoczęła niezwykle mocno i po fantastycznej rywalizacji wygrała trzecie dla swojego kraju złoto w pływaniu. Wcześniejsze dwa zostały jednak wywalczone aż w 1948 roku.

Za Blume uplasowały się Simone Manuel i Alaksandra Hierasimienia. Czwartej Francesca'e Halsall do pierwszego miejsca zabrakło tylko 0.06 sekundy. Aż pięć pływaczek popłynęło poniżej 24.20 sekund.