Rio 2016: Ewa Swoboda nie pobiegnie w finale 100 metrów

Ewa Swoboda zajęła w swoim biegu półfinałowym siódme miejsce i nie zakwalifikowała się do finału 100 metrów na igrzyskach w Rio de Janeiro.

Marcin Górczyński
PAP / Tytus Żmijewski

Polska juniorka wystąpiła w bardzo mocno obsadzonym półfinale m.in. z regularnie biegająca poniżej 11 sekund Amerykanką Tori Bowie oraz reprezentantką Trynidadu i Tobaga Michelle-Lee Ahye. Ewa Swoboda z wynikiem 11,18 s zajęła siódme miejsce i nie wystąpi w finale. O medale powalczą bowiem tylko dwie najlepsze zawodniczki z każdego biegu oraz dwie sprinterki z najlepszym czasem.

Swoboda dobrze wyszła z bloków startowych, ale na dystansie straciła do konkurentek. Do miejsca w dwójce zabrakło ponad 0,3 s. Wynik 11,18 s jest nieznacznie gorszy od rekordu życiowego Polki i dał jej 15. miejsce w stawce 24 zawodniczek. Półfinał z udziałem naszej sprinterki wygrała Amerykanka Tori Bowie.

W pozostałych biegach bez niespodzianek. Awans do finału wywalczyła dwukrotna mistrzyni olimpijska, Shelly-Ann Fraser-Pryce. Jamajka bez większych problemów pokonała na trasie najszybszą Europejkę, Holenderkę Dafne Schippers. O medal powalczy także kolejna z Jamajek, Elaine Thompson. Rodaczka Fraser osiągnęła identyczny wynik - 10,88 s.