Rio 2016: sensacja na 800 metrów. Lewandowski w finale, a Kszczot odpadł!

Adam Kszczot sensacyjnie zajął dopiero trzecie miejsce w swoim biegu półfinałowym i nie awansował do finału na 800 metrów na IO w Rio de Janeiro. O medal powalczy natomiast Marcin Lewandowski.

Szymon Łożyński
PAP / Adam Warżawa
W pierwszym biegu półfinałowym wystartował zawodnik Zawiszy Bydgoszcz. Tradycyjnie na początku Marcin Lewandowski był na jednej z ostatnich pozycji, ale dość szybko przebił się do czołówki. Ostatecznie Polak dobiegł do mety na trzecim miejscu z najlepszym swoim czasem w sezonie (1:44.56) i pierwszym rezultatem wśród zawodników, którzy nie zajęli dwóch pierwszych miejsc w danych biegach półfinałowych. W związku z tym Lewandowski awansował do finału jako szczęśliwy przegrany.

Adam Kszczot wystartował natomiast w trzecim wyścigu. Polak, jak sam zapowiadał, przyjechał do Rio de Janeiro wziąć udział w finale i realnie włączyć się w nim do walki o medale. By tak się stało 26-latek najpierw musiał przebrnąć 1/2 finału. Mistrz Europy z Amsterdamu nieoczekiwanie nie stanął na wysokości zadania i marzenia o medalu musi odłożyć o kolejne cztery lata do IO w Tokio.

Kszczot wyraźnie osłabł na ostatnich metrach, zajął trzecie miejsce w swoim biegu z czasem 1:44.70, co nie dało mu awansu do finału nawet jako szczęśliwy przegrany. Wicemistrzowi świata z Pekinu, by znaleźć się w ósemce która powalczy o medal, zabrakło 0.05 sekundy. Finałowa batalia zostanie rozegrana o 3:25 w nocy z poniedziałku na wtorek czasu polskiego.

ZOBACZ WIDEO Starty Polaków - lekkoatletyka, 800m (półinał): bieg Kszczota (źródło TVP) Starty Polaków - lekkoatletyka, 800m (półinał): bieg Kszczota wyniki 1. biegu:

8. Hamada Mohamed Egipt 1:48.17 -

Q - kwalifikacja do finału na podstawie miejsca w czołowej dwójce biegu półfinałowego q - kwalifikacja do finału na podstawie najlepszego czasu wśród szczęśliwych przegranych ZOBACZ WIDEO "Halo, tu Rio": fawele - ciemna strona cudownego miasta (źródło TVP)