Rio 2016: znamy pełną drabinkę ćwierćfinałów turnieju siatkówki plażowej

Szybkie mecze siatkówki plażowej zostały rozegrane podczas sobotnich zmagań. Do kolejnej rundy awansowały drużyny Brazylii, Rosji, Holandii oraz USA.

Jakub Madej
Jakub Madej
PAP/EPA

Reprezentanci Brazylii, Holandii oraz Stanów Zjednoczonych bardzo szybko poradzili sobie ze swoimi rywalami, kończąc ich już w dwóch setach. Jedyny problem w sobotę sprawili Solberg i Oliveira Junior, którzy po wygraniu pierwszego seta, przegrali z Rosjanami dwa następne.

Wyniki 1/8 turnieju siatkówki plażowej Rio 2016:

Alison Cerutti / Bruno Oscar Schmidt (Brazylia) - Pablo Herrera Allepuz / Adrian Gavira Collado (Hiszpania) 2:0 (24:22, 21:13)

Pedro Solberg  / Evanro Goncalves Oliveira Junior (Brazylia) - Nikita Liamin / Dmitrij Barsuk (Rosja) 1:2 (21:16, 14:21, 10:15)

Chaim Schalk / Ben Saxton (Kanada) - Alexander Brouwer / Robert Meeuwsen (Holandia) 0:2 (12:21, 15:21)

Philip Dalhausser / Nicholas Lucena (USA) - Robin Seidl / Alexander Huber (Austria) 2:0 (21:14, 21:15)

Dwa pierwsze mecze 1/4 finału zostaną rozegrane już w poniedziałek, 15 sierpnia. Kolejne dwa starcia odbędą się dzień później. Półfinały fani zobaczą 16 i 17 sierpnia, natomiast do finału oraz meczu o brązowy medal dojdzie w piątek, 19 sierpnia.