Rio 2016: honorowe zwycięstwo Korei Południowej

Piłkarki ręczne Korei Południowej pokonały 28:22 Argentynę w ostatniej kolejce zmagań grupy B olimpijskiego turnieju w Rio de Janeiro. Obie drużyny przystąpiły do meczu bez szans na wywalczenie awansu do ćwierćfinału.

Wiktor Gumiński
WP SportoweFakty / Wojciech Szubartowski

Przez pierwszą połowę pojedynku o przysłowiową "pietruszkę", Koreanki brnęły przede wszystkim dzięki licznym trafieniom Han-Ny Gwon. Dopóki jednak tylko ona rzucała gole, nie myląc się między innymi z rzutów karnych (w całym meczu 5/5), dopóty wynik oscylował wokół remisu. Zawodniczkom z Azji udało się odskoczyć, gdy do Gwon dołączyła Sun-Hee Woo. To jej trafienia pozwoliły im objąć na półmetku prowadzenie 12:10.

Po przerwie Argentynki nie miały już jednak absolutnie nic do powiedzenia. Były bezradne wobec dalszych popisów Gwon. A kiedy na prezentowany przez nią poziom wskoczyła Su-Min Choi, w 49. minucie zrobiło się już 23:15. Od tego momentu szczypiornistki z Ameryki Południowej było już stać jedynie na lekkie zniwelowanie rozmiarów porażki.

Tym samym Argentyna zakończyła udział w igrzyskach bez punktu. Korea zapisała natomiast na swoim koncie łącznie 3 "oczka".

Argentyna - Korea Południowa 22:28 (10:12)

Argentyna: Kogan (12/33 - 36%), Carratu (2/8 - 25%) - Mendoza 6, Belotti 4, Pizzo 4, Campigli 3, Mena 2, Crivelli 1, Salvado 1, Sans 1, Bianchi, Gandulfo, Haro, Iacoi
Karne: 1/2
Kary: 10 min.

Korea: Oh (1/11 - 9%), Park (4/16 - 25%) - Gwon 11/5, Choi 6, Woo 4, Yoo 3, Jung 2, Song 1, Yu 1, Ryu, Kim, Sim, Lee
Karne: 5/5
Kary: 4 min.

Kary: Argentyna - 10 min. (Bianchi - 4 min., Crivelli, Pizzo, Sans - po 2 min.); Korea - 4 min. (Sim, Yoo - po 2 min.) Sędziowie: Charlotte Bonaventura, Julie Bonaventura (Francja)