Rio 2016: Karol Hoffmann z siódmym wynikiem awansował do finału trójskoku

Karol Hoffmann awansował do finału trójskoku podczas igrzysk olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro. Do 1/2 finału zmagań na 200 metrów nie zakwalifikowała się Anna Kiełbasińska.

Piotr Ziemka
PAP / PAP/Adam Warżawa
Karol Hoffmann w pierwszej kolejce uzyskał 16 metrów oraz 79 centymetrów. W drugim podejściu Polakowi zmierzono 16,75. W klasyfikacji łącznej wicemistrz Europy z 2016 roku zajął siódmą lokatę. W finale wystąpi dwunastu zawodników. Najlepiej spisał się obrońca mistrzowskiego tytułu - Christian Taylor (17,24).

7. Karol Hoffmann Polska 16,79

Anna Kiełbasińska uczestniczyła w pierwszym biegu eliminacyjnym na 200 metrów. Polka uzyskała czas 22.95 i zajęła czwarte miejsce. Zwyciężyła Dafne Schippers (22.51). Do 1/2 finału awansowały po dwie czołowe zawodniczki z dziewięciu wyścigów eliminacyjnym. Grono półfinalistek uzupełniło sześć biegaczek z najlepszymi czasami spośród tych, których zabrakło w czołowych dwójkach.Jako 24. zakwalifikowała się Angela Tenorio z Ekwadoru (22.94). Polka została sklasyfikowana na 25. pozycji.