Rio 2016: Francuzi lepsi od Danii w hicie, czwarte zwycięstwo Trójkolorowych. Popis potencjalnego rywala Polski

W spotkaniu 5. kolejki grupy A turnieju piłkarzy ręcznych podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, reprezentacja Francji okazała się lepsza od kadry Danii, triumfując 33:30.

Tomasz Rosiński
PAP/EPA / PAP/EPA/MARIJAN MURAT

Obydwie drużyny przed poniedziałkowym pojedynkiem miały na swoim koncie po 3 zwycięstwa i 1 porażce. Duńczycy pragnęli przerwać złą passę trzech kolejnych przegranych z Trójkolorowymi, co im się nie udało.

Sam początek rywalizacji przebiegał pod dyktando duńskiego zespołu, który na prowadzenie 4:2 w siódmej minucie wyprowadzili Mikkel Hansen i Casper Mortensen.

Z czasem zaczęli się przebudzać francuscy szczypiorniści, którzy już 300 sekund później odrobili straty z nawiązką (7:5). Świetnie poczynał sobie Valentin Porte, a mocno wspierał go na tym etapie potyczki Kentin Mahe.

Wydawało się, że Daniel Narcisse i spółka kontrolują boiskowe wydarzenia, gdyż na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy mieli trzy gole przewagi (15:12). Jednakże ostatnie słowo należało należało do podopiecznych Gudmundura Gudmundssona, którzy po szybkich kontrach odrobili część strat i zeszli do szatni przegrywając 16:17, co zwiastowało spore emocje w drugiej odsłonie batalii.

Po zmianie stron zawodnicy z Danii byli na fali, a nie do zatrzymania dla przeciwników było trio: Hansen - Mortensen - Lasse Svan Hansen, dzięki któremu Skandynawowie wygrywali 22:18 w 35. minucie konfrontacji.

Podrażnieni takim obrotem spraw Les Bleus byli w stanie przebudzić się z letargu, zaś znak do ataku swojej ekipie dali Nikola Karabatić i Luka Karabatić (25:24). W trakcie ostatniego kwadransa trwała wymiana ciosów, ale w najważniejszych momentach Duńczycy popełnili zbyt dużo błędów własnych, przez co w końcowym rozrachunku polegli 30:33.

Grupa A IO, 5. kolejka:

Francja - Dania 33:30 (17:16)

Francja: Omeyer, Gerard - Narcisse 8, Karabatić N. 1, Mahe 9/1, Grebille, N'Guessan 2, Abalo, Sorhaindo 1, Guigou, Karabatić L. 3, Fabregas 1, Di Panda 2, Porte 6.
Karne: 1/2.
Kary: 6 min.

Dania: Landin, Green - Christiansen 1, Mensah Madsen, Mortensen 5, Noddesbo 1, Svan Hansen 6, Toft Hansen R., Mollgaard 2, Sondergaard, Toft Hansen H. 1, Hansen 8/3, Olsen 5, Damgaard 1. Karne: 3/3. Kary: 10 min.

6. Tunezja 5 0 1 4 118:150 1

Czy uważasz, że Francuzi obronią mistrzowski tytuł podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro?