Rio 2016: Gospodarz zdobył złoty medal w boksie

Robson Conceicao z Brazylii zdobył złoty medal igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, pokonując w finale kategorii lekkiej Francuza Sofiane Oumihę.

Jakub Madej
Jakub Madej
PAP/EPA / PAP/EPA/VALDRIN XHEMAJ

Świetną walkę dał Robson Conceicao swoim rodakom podczas finału turnieju kategorii lekkiej. Brazylijczyk zdominował dwie pierwsze rundy, które wszyscy sędziowie zapisali na jego konto. Dopiero w trzeciej odsłonie Sofiane Oumiha sprawił Conceicao małe problemy, jednak ostatecznie Brazylijczyk zwyciężył jednogłośną decyzją sędziów stosunkiem 30:27, 29:28, 29:28.

Conceicao w świetny sposób rozpoczął turniej kategorii do 60 kilogramów, pokonując przez techniczny nokaut Anvara Yunusova w 1/8 finału. W kolejnych rundach rywale również nie sprawili mu problemów - w ćwierćfinale jednogłośną decyzją odprawił Hurshida Tojibaeva z Uzbekistanu, natomiast w półfinale w ten sam sposób pokonał Lazaro Jorge'a Alvareza z Kuby.