Rio 2016. Zapasy: japoński dzień na matach

Po Eri Tosace kolejna japońska zapaśniczka zdobyła złoty medal olimpijski w Rio de Janeiro. W kategorii do 58 kg wygrała Kaori Icho.

Marcin Górczyński
PAP/EPA / EPA/SERGEI ILNITSKY

Kilkanaście minut wcześniej ze zwycięstwa w kategorii do 48 kg cieszyła się Eri Tosaka. W ślady koleżanki poszła Kaori Icho. Japonka pokonała w finale Rosjankę Waleriję Kobłową-Żołobową.

Dla 32-latki to już czwarte złoto olimpijskie. Azjatka na trzech poprzednich igrzyskach wygrała w kategorii do 63 kg. W Rio wystartowała wśród zawodniczek do 58 kg i w cuglach sięgnęła po złoto.

Dwa brązowe medale trafiły do dość egzotycznych nacji. Na podium stanęła Tunezyjka Marwa Amri oraz Hinduska Sakshi Malik. Obie zawodniczki do tej pory nie miały na swoim koncie sukcesów na arenie międzynarodowej.