Rio 2016: Kazachstan ze złotym medalem w boksie

Zakończył się turniej kolejnej kategorii wagowej w boksie podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Daniyar Yeleussinov zdobył złoty medal w kategorii do 69 kilogramów.

Jakub Madej
Jakub Madej
PAP/EPA / VALDRIN XHEMAJ

Reprezentant Kazachstanu Daniyar Yeleussinov został mistrzem olimpijskim w kategorii półśredniej. Pięściarz świetnie poradził sobie w dwóch pierwszych rundach. Dopiero w trzeciej małe problemy sprawił mu Shakhram Giyasov z Uzbekistanu. Ostatecznie jednak Kazach zwyciężył jednogłośną decyzją sędziów 29:28, 29:28, 29:28.

Yeleussinov świetnie rozpoczął turniej, pokonując we wszystkich trzech odsłonach Josha Kelly'ego z Wielkiej Brytanii. Większych problemów reprezentant Kazachstanu nie miał również w ćwierćfinale, zwyciężając na punkty z Gabrielem Maestrem z Wenezueli. W ten sam sposób Kazach zwyciężył w półfinale z Souleymanem Diopem Cissokho, awansując ostatecznie do finału.