Rio 2016. Zapasy: Wygrana Katarzyny Krawczyk. Polka w ćwierćfinale

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Piotr Polak / Katarzyna Krawczyk (z lewej)
PAP / Piotr Polak / Katarzyna Krawczyk (z lewej)

Zapaśniczka Katarzyna Krawczyk w 1/8 finału zapasów w wadze do 53 kg pokonała Mongołkę Erdenechimegi i awansowała do ćwierćfinału, w którym zmierzy się ze Szwedką Sofią Mattsson.

Zacięty bój stoczyła Katarzyna Krawczyk w swojej pierwszej walce podczas igrzysk olimpijskich. Pierwszą rywalką reprezentantki Polski była Mongołka Sumiya Erdenechimeg. Polka szybko objęła prowadzenie 2:0, ale to przeciwniczka kilkadziesiąt sekund później wygrywała 4:2. Nasza zawodniczka walczyła ambitnie i doprowadziła do remisu 4:4.

Po krótkiej przerwie wciąż trwał wyrównany pojedynek. W 4. minucie rywalizacji Katarzyna Krawczyk zaatakowała, złapała rywalkę za nogi i objęła prowadzenie 6:4. W ostatniej minucie walki Mongołce udało doprowadzić do remisu, ale riposta naszej reprezentantki była natychmiastowa. Polka rzuciła Mongołką i zdobyła dwa punkty, ostatecznie wygrywając pojedynek 8:6.

W ćwierćfinale Polka zmierzy się ze Szwedką Sofią Mattsson.