Rio 2016. Kajakarstwo: hiszpański mistrz wrócił na szczyt

Saul Craviotto po ośmiu latach sięgnął po złoty medal igrzysk olimpijskich. Hiszpan razem z Cristianem Toro zwyciężył na dystansie 200 metrów. Na najwyższym stopniu podium także reprezentanci Ukrainy i Niemiec.

Marcin Górczyński
PAP/EPA / EPA/ORLANDO BARRIA

Hiszpański duet na sprinterskim dystansie pokonał Brytyjczyków Liama Heatha i Jona Schofielda. Dla Saula Craviotto to już drugie złoto igrzysk. Poprzednio triumfował w Pekinie w 2008 roku na dystansie 500 metrów. Brąz trafił w ręce Litwinów Aurimasa Lankasa i Edvinasa Ramanauskasa.

200 metrów K-2 mężczyzn:

1. Saul Craviotto / Cristian Toro (Hiszpania)
2. Jim Schofield / Liam Heath (Wlk. Brytania)
3. Aurimas Lankas / Edvinas Ramanauskas (Litwa)

Wśród kanadyjkarzy w sprincie zwyciężył Ukrainiec Jurij Czeban. Na finiszu zawodnik zza naszej wschodniej granicy minimalnie wyprzedził Azera Walentina Demianienko. Swój moment radości mieli także gospodarze po medalu Isaquiasa dos Santosa.

200 metrów C-1 mężczyzn:

1. Jurij Czeban (Ukraina)
2. Walentin Demianienko (Azerbejdżan)
3. Isaquais Queiroz dos Santos (Brazylia)

Na dystansie 1000 metrów rywalizację zdominowali Niemcy Marcus Gross i Max Rendschmidt. Niewiele brakło jednak, by po złoto sięgnęli kapitalnie finiszujący Serbowie, którzy przegrywali już o ponad 2 sekundy, a na mecie okazali się gorsi tylko o 0,188 s.