Rio 2016. Włochy - USA: Włosi nie wyszli z "dziesięciu" w jednym z setów i wyrównali niechlubny rekord olimpijski

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS /
PAP/EPA / PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS /

Reprezentacja Włoch siatkarzy w trakcie trzeciego seta meczu półfinałowego igrzysk z kadrą USA zdobyła tylko 9 punktów, wyrównując niechlubny rekord olimpijski osiągnięty wcześniej przez Egipt.

W tym artykule dowiesz się o:

Włosi dobrze rozpoczęli półfinałową rywalizację z Amerykanami, gdyż wygrali pierwszą partię 30:28.

Jednak w kolejnych dwóch odsłonach lepsi okazali się Jankesi, triumfując kolejno do 26 i 9.

Tym samym Italia wyrównała niechlubny rekord olimpijski Egipcjan (najmniej zdobytych punktów w jednej partii), którzy 11 sierpnia 2016 roku polegli w III secie z Rosjanami 9:25.

Ostatecznie włoscy zawodnicy podnieśli się po klęsce w 3. części potyczki i pokonali Stany Zjednoczone 3:2 (30:28, 26:28, 9:25, 25:22, 15:9), awansując do finału IO 2016.

{"id":"","title":""}

Czy uważasz, że włoscy siatkarze zdobędą w Rio de Janeiro złoty medal olimpijski?