Rio 2016. Piłka nożna: Nigeria z brązowym medalem

Reprezentacja Nigerii sięgnęła po brązowy medal w piłce nożnej podczas igrzysk olimpijskich w Rio. W meczu o 3. miejsce zespół z Afryki pokonał Honduras 3:2.

Michał Piegza
PAP/EPA / YURI EDMUNDO

Pięć bramek padło w meczu o brązowy medal. Nigeria prowadziła z Hondurasem już 3:0 i zbyt wcześnie poczuła się zwycięzcą. Rywal zdobył dwa gole i końcówka pojedynku była niezwykle emocjonująca.

W 34. minucie prowadzenie dla Nigerii uzyskał Sadiq Umar, który wykorzystał dokładne dogranie "mózgu" zespołu Johna Obi Mikela. Cztery minuty po przerwie zespół z Afryki podwyższył prowadzenie. Do siatki trafił Aminu Umar. Nigeria poszła za ciosem i w 56. minucie prowadziła już 3:0. Po raz kolejny dogrywał Obi, a drugiego gola w meczu zdobył Sadiq Umar.

Wydawało się, że Afrykanie spokojnie dowiozą wygraną do końca. Tymczasem w 71. minucie do dośrodkowanej w pole karne piłki doszedł Antony Lozano i głową zdobył bramkę. W 86. minucie Honduras zdobył kontaktowego gola. Po kolejnym dośrodkowaniu głową bramkę strzelił Marcelo Pereira.

Zawodnicy z Ameryki Środkowej rzucili się do zdobycia wyrównującej bramki, ale zabrakło im czasu i po brązowy medal sięgnęli Nigeryjczycy.

Honduras - Nigeria 2:3 (0:1)
0:1 - Sadiq Umar 34'
0:2 - Aminu Umar 49'
0:3 - Sadiq Umar 56'
1:3 - Antony Lozano 71'
2:3 - Marcelo Pereira 86'

Honduras: Lopez - Brayan Garcia (46' Lozano), Alvarez, Vargas, Paz, Pereira, Salas, Acosta (62' Benavidez), Banegas (61' Espinal), Quioto, Elis.

Nigeria: Daniel - Troost-Ekong, Shehu, Amuzie, Sincere, Obi Mikel, Okechukwu, Usman (90+2' Erimuya), Ezekiel (80' Madu) A. Umar, S. Umar (90' Sodiq).

Żółte kartki: Okechukwu, Sincere (Nigeria).

Sędzia: Sandro Ricci (Brazylia). ZOBACZ WIDEO "Policja traktuje nas jak zwierzęta, bo jesteśmy czarni" (źródło TVP)