Rio 2016. Zagraniczne media po meczu Polska - Niemcy: cierpienia Polaków, demonstracja niemieckiej siły

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych w spotkaniu o brązowy medal podczas igrzysk olimpijskich przegrała z kadrą Niemiec 25:31. Co o tym pojedynku piszą zagraniczne media?

Tomasz Rosiński
"IHF"

"IHF": Zdecydowane zwycięstwo Niemiec w starciu o brązowy medal

Niemcy zdobyli olimpijski brązowy medal w piłce ręcznej w decydującym meczu pokonując Polskę różnicą sześciu bramek (31:25). O wyniku zdecydowały pierwsze minuty drugiej połowy.

Polacy wygrywali w pierwszej połowie 8:5 i wtedy o czas poprosił selekcjoner Niemców, Dagur Sigurdsson. Po przerwie niemieccy szczypiorniści wrócili silniejsi i wyrównali (8:8). Od tego momentu Niemcy zaczęli uzyskiwać przewagę (13:10), której już nie oddali do końca pojedynku, chociaż polscy zawodnicy ciężko pracowali - obwieścił oficjalny serwis Światowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF).