Rio 2016: złota Brazylia, wysokie miejsce Polski. Zobacz końcową klasyfikację

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB /
Materiały prasowe / FIVB /

Mistrzami olimpijskimi w turnieju siatkarzy zostali Brazylijczycy. Srebro przypadło Włochom, a brąz Amerykanom. Reprezentacja Polski została sklasyfikowana na piątym miejscu.

W wielkim finale zmierzyli się Brazylijczycy oraz Włosi. Canarinhos, niesieni dopingiem rozkrzyczanej hali Maracanazinho, nie dali rywalom szans. Marzyli o złotym medalu i go wywalczyli po zwycięstwie 3:0. To ich trzecie złoto w historii igrzysk.

Losy brązowego medalu rozstrzygnęły się dopiero po pięciu setach. Choć Amerykanie przegrywali już z Rosjanami 0:2, to pokazali charakter, zaliczyli efektowny come back i odwrócili losy spotkania, sięgając po olimpijski krążek. Tym samym Rosjanie nie obronili mistrzowskiego tytułu z Londynu.

Poniżej oczekiwań spisali się mistrzowie świata, Polacy. Nasi reprezentanci nie zdołali przebrnąć przez ćwierćfinał, w którym przegrali 0:3 z późniejszymi medalistami, Amerykanami. Zawiedli również mistrzowie Europy. Francuzi nawet nie awansowali do fazy pucharowej, kończąc zmagania na fazie grupowej. Stąd w końcowej klasyfikacji plasują się niżej od Polaków.

Końcowa klasyfikacja turnieju siatkarzy: 1. Brazylia 2. Włochy 3. USA 4. Rosja 5. Argentyna 5. Kanada 5. Iran 5. Polska 9. Egipt 9. Francja 11. Kuba 11. Meksyk

{"id":"","title":""}

Jak ocenisz występ polskich siatkarzy w Rio?