Oni są niesamowici! Niewiarygodny dzień Polaków w Rio

To był jak dotąd najlepszy dzień Polaków na igrzyskach paraolimpijskich w Rio de Janeiro. Biało-Czerwoni wywalczyli aż osiem (!) krążków, w tym dwa złote. Dzięki temu nasi reprezentanci awansowali w klasyfikacji medalowej aż o 10 pozycji.

Patryk Kurkowski

Katarzyna Piekart - brąz

Polka przed finałowym konkursem była rekordzistką świata i jedną z głównych faworytek do złota w rzucie oszczepem w kategorii F46. Zmagania stały jednak na tak wysokim poziomie, że aż dwie zawodniczki posłały oszczep dalej, niż wynosił najlepszy wynik na świecie.

Piekart w Rio de Janeiro dała z siebie wszystko. Nie udało jej się wprawdzie powtórzyć wyczynu z Londynu (złoto), ale zaliczyła najlepszy występ w tym sezonie i zajęła trzecie miejsce (41.07 metra). To kolejny sukces naszej reprezentantki. Wygrała Hollie Arnold z Wielkiej Brytanii, która osiągnęła rezultat 43.01 metra, czyli blisko dwa metry lepszy niż rekord Piekart (41.15 m).

Czy Polacy zdobędą na igrzyskach paraolimpijskich zdobędą więcej niż 30 medali?