Fenomenalny występ Barbary Niewiedział w Rio! Polka zdobyła złoto i pobiła rekord paraolimpijski

Barbara Niewiedział powtórzyła sukces z Londynu. Polka fantastycznie spisała się w biegu na 1500 metrów w klasie T20. Nasza reprezentantka wygrała zawody i pobiła rekord paraolimpijski. To siódme złoto Biało-Czerwonych w Rio de Janeiro.

Patryk Kurkowski
Getty Images / Lucas Uebel / Stringer

Barbara Niewiedział zdobyła już drugi medal na igrzyskach w Rio de Janeiro. Wcześniej Polka sięgnęła po brąz w biegu na 400 metrów. Na znacznie dłuższym dystansie spisała się jeszcze lepiej.

Nasza reprezentantka - podobnie jak w Londynie - wywalczyła złoto na 1500 metrów. W decydującym biegu Niewiedział pobiegła doskonale. 35-letnia zawodniczka na ostatnich 300 metrach nie dała żadnych szans rywalkom, wyprzedzając na mecie Węgierkę Ilonę Biacsi o blisko 3,5 sekundy!

Mało tego, pobiła rekord paraolimpijski, który należał do niej, aż o 11 sekund. Była też blisko rekordu świata. Do jego wyrównania zabrakło jej dokładnie sekundy.

Na tym dystansie wystartowała również Arleta Meloch, lecz jej niestety nie udało się powtórzyć osiągnięcia sprzed czterech lat. Polka w Londynie była druga, a teraz dotarła na metę jako czwarta. Wpływ na to miał bardzo wysoki poziom zmagań.